6 Февруари, 2026

Снежина Петрова взе приза „Актьор на Европа"

Снежина Петрова взе приза „Актьор на Европа"

Актрисата беше удостоена с наградата на едноименния международен театрален фестивал, който се проведе между 7 и 12 юли в македонския град Ресен.

Снежина Петрова взе наградата „Актьор на Европа" на едноименния международен театрален фестивал, който се проведе между 7 и 12 юли в македонския град Ресен, предаде сайтът Makfax.

Журито в състав Мето Йовановски, доц. Лиляна Плевнеш, доц. Гоце Ристовски и Мартин Кочовски отличи българката за моноспектакъла й "Не-аз" по Самюел Бекет.

Наградени са още изпълнения и спектакли от Македония, Сърбия, Румъния, Косово, Франция. Големият приз за цялостен спектакъл отиде при Театъра на Прищина и спектакъла „Анонимос Венис" по текст на Джузепе Берто и режисура на Дрита Бегьоли.

Фестивалът се провежда за 15 път в Ресен, на бреговете на езерото Преспа. Основан е от известния македонски поет, драматург и дипломат Йордан Плевнеш и френския писател Жак Лакариер.

Българските театри са чести гости и лауреати на събитието, като в последните три години бяха наградени представленията „Всичко на масата" на Казанлъшкия театър и „Нирвана" на „Сфумато", а наградата „Актьор на Европа" е била връчвана и на актьорите Анастас Попдимитров и Касиел Ноа Ашер.

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

По думите му предпоставките за конкурентоспособността на страната се коренят в по-доброто образование, по-добрата инвестиционна среда, по-добрият пазар на труда,

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

о Тежестта на партията се мери на избори." Ако БСП си спечели изборите, след това въпросът с кого и как остава открит", разясни той

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е  регистрирана "фаталната" НПО

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е регистрирана "фаталната" НПО

Той подчерта, че има множество въпроси, на които първо трябва да бъдат дадени отговори, преди да се правят политически внушения