4 Февруари, 2026

Столична община отговори на гневните хора: Сметопочистването върви по план

Столична община отговори на гневните хора: Сметопочистването върви по план

снимка: БГНЕС

Всички сиви контейнери са поставени на местата им, гражданите може да се възползват се възползват от тях

Аварийното сметосъбиране върви по план. Това увери пред Би Ти Ви заместник-кметът по екология Надежда Бобчева в отговор на разгневените граждани от няколко столични квартала, където в продължение на дни контейнерите за смет преливат от боклуци.

"Всички сиви контейнери са поставени на местата им. Знам, че това е нещо ново за гражданите, но апелирам по възможност да се възползват от тях. Напомням, че мебели и едрогабаритни отпадъци не трябва да се оставят в тези съдове. Ако няма как - да се използват контейнери в съседни райони, където услугата не е нарушена," каза тя.

По думите ѝ, на терен вече работят доброволчески екипи, които помагат за информирането на гражданите и следят търговците да не оставят отпадъци на нерегламентирани места.

Общината планира нова обществена поръчка в спешен порядък. Бобчева уточни, че досега фирмата е чистила на цена от 144 лв. с ДДС на тон, прогнозата на общината е била 200 лв. с ДДС, а най-ниската нова оферта е достигнала 430 лв. с ДДС.

Тя предупреди още, че след три месеца изтичат договорите и в други райони на столицата, което налага бързи решения, за да се избегне повторение на настоящата ситуация.

Сподели:

Коментари (0)

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент

Проверка откри камера в гинекологичен кабинет в София

Проверка откри камера в гинекологичен кабинет в София

От Министерството на здравеопазването призоваха при съмнение за нерегламентирано поставени камери в кабинети за прегледи, пациентите да сигнализират

Българският президент ще присъства на откриването на Зимните олимпийски игри в Италия

Българският президент ще присъства на откриването на Зимните олимпийски игри в Италия

На тазгодишните Зимни игри България ще бъде представена от 20 спортисти в дисциплините биатлон, алпийски сноуборд, ски алпийски дисциплини, ски скокове, ски бягане и фигурно пързаляне