Наясно съм, нямам от какво да се страхувам, категоричен беше бизнесменът
Надявам се на подкрепа както от обществото, така и от държавата – ние искаме да работим в полза на държавата, а не против нея. Това заяви собственикът на фирмата за киберсигурност "ТАД Груп" Иван Тодоров. Бизнесменът, който по настоящем се намира в Канада, днес се сдоби с обвинение в тероризъм и международна заповед за арест заради кибератаката срещу НАП.
"Вече 3-4 години се опитваме да подобрим сигурността и на частни, и на държавни институции", подчерта той, като призна, че е изненадан от обвинението и е научил за него от медиите. „Спазвали сме всички правила за съхранение на лични данни, и до ден-днешен ги спазваме“, категоричен беше бизнесменът пред Би Ти Ви.
Той отрече да е подбуждал сочения от прокуратурата за извършител на хакерската атака Кристиян Бойков, но и посочи, че фирмата няма система за контрол над онлайн активността на служителите: „Не сме пъдари на нашите служители, имаме политики, които те трябва да спазват и вярваме, че го правят“.
Тодоров е в Канада, по думите му – на среща на веригата ресторанти, които управлява в България: Тази среща е ежегодна и подлежа на глоба от 5000 долара, ако не присъствам. Билетите ми са купени преди два месеца и мога да го удостоверя.
Собственикът на "ТАД Груп" заяви, че се прибира през следващата седмица и планира веднага да се яви пред властите, за да помогне на разследването и да разбере в какво е обвинен.
Голяма е вероятността да бъде арестуван още на летището. "Наясно съм, нямам от какво да се страхувам", категоричен беше бизнесменът.
Фактор
"Вече 3-4 години се опитваме да подобрим сигурността и на частни, и на държавни институции", подчерта той, като призна, че е изненадан от обвинението и е научил за него от медиите. „Спазвали сме всички правила за съхранение на лични данни, и до ден-днешен ги спазваме“, категоричен беше бизнесменът пред Би Ти Ви.
Той отрече да е подбуждал сочения от прокуратурата за извършител на хакерската атака Кристиян Бойков, но и посочи, че фирмата няма система за контрол над онлайн активността на служителите: „Не сме пъдари на нашите служители, имаме политики, които те трябва да спазват и вярваме, че го правят“.
Тодоров е в Канада, по думите му – на среща на веригата ресторанти, които управлява в България: Тази среща е ежегодна и подлежа на глоба от 5000 долара, ако не присъствам. Билетите ми са купени преди два месеца и мога да го удостоверя.
Собственикът на "ТАД Груп" заяви, че се прибира през следващата седмица и планира веднага да се яви пред властите, за да помогне на разследването и да разбере в какво е обвинен.
Голяма е вероятността да бъде арестуван още на летището. "Наясно съм, нямам от какво да се страхувам", категоричен беше бизнесменът.
Още от България
Радев незабавно да прекрати опита да бъде закрита Комисията по досиетата
Атлантическият съвет на България (АСБ) изразява в своя позиция, че подобен въпрос не следва да бъде решаван чрез бюджетни процедури, а чрез открит законодателен процес, с активно обществено участие
"Възраждане": Отиваме самостоятелно на изборите за президент
Ако кандидатът ни е достатъчно силен и разпознаваем, той може да събере много сериозна подкрепа, особено на фона на очевидно сгромолясващото се пред нас управление на Радев, заяви Костадин Костадинов
Борисов за управляващите: Стига с тези оправдания, че някой друг е виновен
В правителството продължават да се държат като президентска институция...Копринков подрежда структурите на партията, не го подценявайте