Форумът ще бъде открит от министъра на вътрешните работи Даниел Митов, ще участват представители на различни български правоохранителни органи, партньори от съседни държави, както и агенции от Европейския съюз
София домакинства международна конференция "България в Шенген"
Тя е част от поредицата европейски инициативи, посветени на 40-годишнината от подписаното споразумението за безвизово пътуване.
В конференцията, която ще бъде открита от министъра на вътрешните работи Даниел Митов, ще участват представители на различни български правоохранителни органи, партньори от съседни държави, както и агенции от Европейския съюз, съобщи Нова.
По време на форума те ще обменят информация за използването на иновативни решения и предизвикателствата в ерата на дигитализацията и изкуствения интелект.
Още от България
Ще поведе ли патриарх Даниил хомофобско шествие?
Тома Биков: Направихме твърде много компромиси с ДПС и ПП-ДБ
Депутатът беше категоричен, че отговорността за настоящото управление е изцяло на президента Румен Радев и „Прогресивна България“
БСП атакува Радев за американските самолети-цистерни на летище „Васил Левски“
"Принадлежността на нашата държава към ЕС и НАТО, както и стратегическото партньорство със САЩ, не могат да бъдат сами по себе си основание за разполагането в продължение на няколко месеца на самолети от военновъздушните сили на САЩ", настояват социалистите