22 Юни, 2026

София се превръща в световна столица на виното

София се превръща в световна столица на виното

 София ще стане световна столица на виното, съобщи българското министерство на земеделието и храните съобщи, че. За първи път в България ще премине световния конгрес на виното и лозарството, който ще продължи от 29 май до 2 юни.
Провеждането на конгрес от такъв ранг е голяма реклама за българското вино и на България като водещ в света винопроизводител. Страната е шестият по големина износител на вино в света, а винарството се развива в нея още от тракийски времена. Провеждането на конгреса в България значително ще увеличи износа в следващите години, пише Комсомольская правда. 
В рамките на събитието ще се поставят основните въпроси, свързани със сектора и ще се вземат решения за конкретната политика за развитието му. Конгресът ще бъде официално открит от министъра на земеделието на България Румен Порожанов. Ще участва президентът на Международната организацията за лозата и виното д-р Моника Кристм
Сподели:
Как електромобилите превземат света - ефективността им е по-висока, а цената по-ниска

Как електромобилите превземат света - ефективността им е по-висока, а цената по-ниска

В ЕС всеки трети нов автомобил е електрически

НС прие промени в Закона за кредитните институции на първо четене

НС прие промени в Закона за кредитните институции на първо четене

Заместник-министърът на финансите Людмила Петкова поясни, че се въвеждат две европейски директиви, предвижда се санкция, която може да бъде наложена на банка, на финансов холдинг, за принудително изпълнение при неизплащане на финансови задължения

Експерти бият тревога: България влиза в дългова спирала заради наследени финансови капани

Експерти бият тревога: България влиза в дългова спирала заради наследени финансови капани

Икономисти предупреждават, че новият дълг от 3,8 млрд. евро е следствие от натрупани бюджетни дефицити, ограничена ликвидност и години на отлагани финансови решения

Коментари (0)