Областният управител на Софийска област Илиан Тодоров изпрати писмо до губернатора на Кентъки – републиканецът Мат Бевин с предложение за сключване на споразумение за сътрудничество между Софийска област и щата Кентъки.
В него Тодоров пише, че международната дейност като областен управител е приоритетна за него, с оглед на това, че тя спомага за развитието и затвърждаване на отношенията между отделните страни и региони в областта на икономиката, културата, туризма, спорта. Тодоров подчертава, че Софийска област има сключени споразумения с редица региони в страни, както на Европейския, така и на Азиатския континент.
Фактор
В него Тодоров пише, че международната дейност като областен управител е приоритетна за него, с оглед на това, че тя спомага за развитието и затвърждаване на отношенията между отделните страни и региони в областта на икономиката, културата, туризма, спорта. Тодоров подчертава, че Софийска област има сключени споразумения с редица региони в страни, както на Европейския, така и на Азиатския континент.
Още от Улицата
Може ли финансовият ни министър да бъде по-образован?
Комисията по досиетата не е агенция по целесъобразност, а институция по закон с конкретен обществен мандат, свързан с достъп до архивите на нашето и вашето минало!
Млад мъж с аутизъм стана студент в лондонски университет
Майката на Иван-Александър, който е завършил успешно езиковата гимназия във Видин, призовава за финансова подкрепа
Тежка катастрофа блокира пътя Кюстендил - Дупница
За часове движението в двете посоки се пренасочваше по обиколни маршрути.