6 Август, 2026

София влезе в червения сектор по мръсен въздух

София влезе в червения сектор по мръсен въздух

Столицата ни заема 18 място в класацията

Показателите на фините прахови частици PM2.5 за София тази сутрин сочат 60.9 µg/m³, което нарежда столицата ни в червения сектор по замърсяване на въздуха, съобщи БГНЕС.

Столицата ни днес отново е на 18 място в световен мащаб по замърсяване на въздуха, показват данните от сайта airvisual.com.

Кварталите "Васил Левски" и "Хиподрума" са с най-мръсен въздух тази сутрин. След тях се нареждат "Павлово", "Дружба" и "Младост".

В неделя градът с най-мръсен въздух в света отново е Делхи в Индия, следван от Лахор в Пакистан, на трето място е столицата на Китай - Пекин. На четвърто място е Кувейт Сити, следват Дака в Бангладеш, столицата на Монголия - Уланбатор и столицата на Непал - Катманду.

Милано в Италия е на 11 място по замърсяване на въздуха.

В първите 15 града са още Сараево в Босна и Херцеговина, както и столицата на Сърбия - Белград. Скопие в Северна Македония е с една позиция след София по замърсяване на въздуха.

Сподели:
Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица

Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица

В позицията на Демократична България по съдебния казус между Георги Гергов и държавата се отправя призив към премиера Румен Радев да изпълни обещанието си, че ще се бори с олигархията

Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев

Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев

Няма съществена динамика в доверието към основните политически сили през първите 100 дни от съставянето на правителството на Румен Радев.

Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...

Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...

"Уби ги в буквалния смисъл на думата – удуши ги, разстреля ги, обеси ги", пише той

Коментари (0)