Социалист: Горди сме! БСП си свърши работата, даде президент, който се бори с този модел на управление
Социалистите обмислят нов вот на недоверие, за да съберат парламента
„Имахме сериозно основание за извънредното заседание. Нормално е в разгара на лятото да има отсъстващи. Някои може да са на другия край на света, други не дойдоха по здравословни причини“. Това заяви пред БТВ депутатът Явор Божанков по повод проваленото извънредно заседание вчера, на което не присъстваха 16 депутати от БСП. Припомняме, че именно "столетницата" поиска изслушване на Бойко Борисов и актуализиране на бюджета.
„Управляващите бойкотират парламента и раздават пари на администрацията, за да си създават спокойствие. Събитията показват, че напрежението се увеличава. Искането на оставките на Иван Гешев и Бойко Борисов показва връзката между тях. В момента обмисляме отново да съберем подписи и да направим извънредно заседание, на което отново ще настояваме за изслушване на Борисов. Възможно е да поискаме нов вот на недоверие. БСП е политическата сила, която е дала президент, който се бори с този модел и имаме самочувствието, че сме си свършили работата", каза още Божанков.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние