19 Август, 2026

Социалист: Прави се опит да се прехвърли пожарът на протестите от МС пред Народното събрание

Социалист: Прави се опит да се прехвърли пожарът на протестите от МС пред Народното събрание
Филип Попов

Секретарят на парламентарната група на "БСП за България" Филип Попов коментира пред "Хоризонт", че взетите днес решения на премиера Бойко Борисов се правят с цел успокояване на протеста и съдържат известна доза популизъм. Попов поясни, че това е неговото мнение и все още няма официална позиция на ръководството на БСП:

"Той в момента се опитва да прехвърли пожара на протестите от МС пред Народното събрание, защото Велико Народно събрание се свиква с мнозинство две трети, 160 народни представители. Но аз не съм сигурен и по така предложените от него промени в Конституцията дали всички парламентарни групи, или пък 160 народни представители ще са съгласни с тези промени". Според депутата от БСП е възможно през август предложението на ГЕРБ да бъде внесено в Народното събрание.
Сподели:
Бутат 20 незаконни строежа в Стара Загора

Бутат 20 незаконни строежа в Стара Загора

Старозагорският кмет каза, че действията на Общината не са свързани с етническата принадлежност на живеещите в квартала, а с необходимостта да се спазва законът

Пловдивската полицията разследва жестоко убийство на млад мъж в Съединение

Пловдивската полицията разследва жестоко убийство на млад мъж в Съединение

По първоначални данни след като жертвата е била убита, тялото е разфасовано. Трупът е престоял няколко дни в чувал и е открит снощи.

Радев: 5 вертолета и „Спартан“ са готови да гасят пожарите

Радев: 5 вертолета и „Спартан“ са готови да гасят пожарите

„Южна Европа е в пламъци, всичко около нас гори, а пожарите се разрастват. Въпреки рекордните температури и продължителното засушаване в момента в България нямаме опустошителни пожари."

Коментари (0)