21 Януари, 2026

Червен депутат: Вотът на недоверие вече изпълни мисията си

Червен депутат: Вотът на недоверие вече изпълни мисията си

Христо Проданов

Моделът у нас няма да се промени, докато Борисов е на власт, заяви Христо Проданов

,,Вотът на недоверие изпълни своята мисия, защото в противен случай нямаше да бъдат предприети всички тези мерки от страна на правителството и прокуратурата. Така че вотът вече изпълни голяма част от задачите, които си бяхме поставили'', заяви в предаването ''Още от деня'' по БНТ заместник-председателят на ПГ на БСП Христо Проданов във връзка с предстоящия вот на недоверие.

"В нашия документ ''Визия за България'' имаме доста предложения както за зелена икономика, така и за водния сектор. Иначе това, което доведе до водната криза в Перник, е ниската компетентност, корупцията и липсата на контрол. Но като цяло контрол липсва в цялата държава и оттам-нататък следват всички проблеми в държавата", допълни Проданов. 

,,Не сме наясно какво се предлага със създаването на този държавен ВиК Холдинг. Това е просто една пожарникарска мярка, която да затули кризата. Проблемът не е в един или друг министър или в администрацията. Проблемът е в човека, който ръководи всичко това, а именно министър-председателят'', коментира още той.

,,Това, което предприема ГЕРБ, е горене на бушони, а не поемане на политическа отговорност. Моделът у нас няма да се промени, докато Борисов е начело на държавата. Трябва политическа воля и политическо обединение за справяне с кризата, докато единственият приоритет за ГЕРБ е оставането във властта. На този етап ГЕРБ няма воля за справяне с проблемите, но има ''Воля'', която да ги крепи в парламента, каза в заключение депутатът от БСП.
Сподели:

Коментари (0)

Българските евродепутати се разцепиха: 7 „за“, 9 „против“ съдебна проверка на сделката ЕС–Меркосур

Българските евродепутати се разцепиха: 7 „за“, 9 „против“ съдебна проверка на сделката ЕС–Меркосур

Няма яснота кога Съдът на ЕС в Люксембург ще се произнесе – при предишни подобни случаи това е отнемало между 16 и 26 месеца.

КЕВР започва извънредна проверка в столичната „Топлофикация” заради зачестяването на авариите

КЕВР започва извънредна проверка в столичната „Топлофикация” заради зачестяването на авариите

Проверяващият екип има за задача да установи дали „Топлофикация София“ ЕАД е нарушила издадените от Комисията лицензии за производство на топлинна, на топлинна и електрическа енергия и за пренос на топлинна енергия.

Андрей Ковачев за претенциите на Тръмп: Съдбата на Гренландия и на Европа не може да се решава със сила

Андрей Ковачев за претенциите на Тръмп: Съдбата на Гренландия и на Европа не може да се решава със сила

Евродепутатът защити и споразумението с Меркосур, като заяви, че то има стратегическо значение за европейската икономика и ще донесе ползи за бизнеса и заетостта, без да бъдат нарушени високите стандарти на ЕС.