7 Април, 2026

Два часа социалистите и демократите в ЕП обсъждаха дали да подкрепят Урсула фон дер Лайен

Два часа социалистите и демократите в ЕП обсъждаха дали да подкрепят Урсула фон дер Лайен

Ираче Гарсия

Групата на социалистите започва дискусия в опит да се постигне единна позиция в самата група

Групата на социалистите и демократите в Европейския парламент ще реши следващата седмица дали ще подкрепи Урсула фон дер Лайен за председател на Европейската комисия. Това заяви председателката на парламентарната група Ираче Гарсия след провелата се среща между двете страни, продължила около два часа. Тя отбеляза, че социалистите и демократите са изложили приоритетите си, които повтори отново: "Борбата срещу климатичните промени, гарантирането на устойчивостта на нашия социален модел, миграцията и равнопоставеността между половете са топ приоритети за нас. Искаме да променим Европа и имаме нужда от феминистка Европа. Днес обяснихме тази наша позиция пред кандидатката. Отправихме и конкретни питания, ще изчакаме да видим позициите по тях и ще вземем решението си по вота за следващия председател на Европейската комисия другата седмица". 

Ираче Гарсия добави, че започват дискусии в самата група в опит да се постигне единна позиция по въпроса. 

В специално интервю за БНР председателката на групата на Зелените Ска Келер също заяви, че решение за или против Фон дер Лайен все още не е взето.
Сподели:

Коментари (0)

Въоръжен мъж е убит след стрелба край израелското консулство в Истанбул

Въоръжен мъж е убит след стрелба край израелското консулство в Истанбул

Голям брой полицаи са се събрали в района, включително въоръжени цивилни служители и екипи на линейки. Консулството се намира в северната част на Истанбул.

Украйна си възвърна контрола над родна земя в Харковско между Амбарне и Милове

Украйна си възвърна контрола над родна земя в Харковско между Амбарне и Милове

По данни на DeepState, украинските въоръжени сили са си възвърнали контрола близо до Амбарне

Вдигнаха „самолета на Страшния съд“: рутинна мисия или сигнал на фона на напрежението с Иран?

Вдигнаха „самолета на Страшния съд“: рутинна мисия или сигнал на фона на напрежението с Иран?

Boeing E-4B Nightwatch извърши тренировъчен полет над база с ключово значение за ядреното командване на САЩ, докато геополитическото напрежение остава високо