24 Март, 2026

Социалният министър ще бори с три нови мерки безработицата

Социалният министър ще бори с три нови мерки безработицата

Бисер Петков

Те са в съответствие с новите условия на пазара на труда

Новите условия на пазара на труда изискват и нови мерки. Безработните намаляват и като абсолютно число. Това каза министърът на труда и социалната политика Бисер Петков по време на изслушване в Комисията по труда, предаде Novini.bg, който разкри и какви нови мерки ще предприеме Агенцията по заетостта срещу безработицата.

"От началото на юли Агенцията по заетостта предлага нови услуги. Една от тях е осигуряване на устойчивост на новоназначените лица. Много от новоназначените лица се отказват бързо от работните си места. Вече ще има ментори, които да подсигурят трайна заетост на такива хора", разкри още той.

"Друга услуга са мобилните бюра по труда. Така ще се осигури една по-добра среща между търсенето и предлагането", допълни Петков. 

"Нова услуга ще са и семейните трудови консултанти – те ще са насочени към семействата, в които и двамата възрастни не работят. Това създава проблем и за децата. Семейните трудови консултанти ще помагат поне един от възрастните в семейството да работят. С тези три нови услуги Агенцията по заетостта реагираме адекватно на новите условия на пазара на труда", завърши Бисер Петков.
Сподели:

Коментари (0)

Кремъл получава нов удар: металургичните гиганти на Русия спират работа

Кремъл получава нов удар: металургичните гиганти на Русия спират работа

Отрасълът не е ключов за БВП, но осигурява работа на стотици хиляди хора, често в градове, където цялата икономика зависи от едно предприятие.

Цените на петрола се понижиха значително, след като Доналд Тръмп съобщи за деескалация с Иран

Цените на петрола се понижиха значително, след като Доналд Тръмп съобщи за деескалация с Иран

Фючърсите на индекса Dow Jones Industrial Average се повишиха с около 1100 пункта, или 2,6 на сто. Фючърсите на S&P 500 нараснаха с 2,7 на сто, а тези на Nasdaq-100 също се увеличиха с 2,7 на сто

Георги Клисурски: Има риск да загубим 800 млн. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

Георги Клисурски: Има риск да загубим 800 млн. евро по Плана за възстановяване и устойчивост

От цената на петрола ще зависят и цените на горивата, ако се задържат около 1,60 евро, не очаквам драматични поскъпвания при останалите стоки, каза служебният министър на финансите