19 Декември, 2025

Политологът Атанас Стефанов: Партиите ще заложат на здравни експерти в предизборната кампания

Политологът Атанас Стефанов: Партиите ще заложат на здравни експерти в предизборната кампания

Атанас Стефанов

"Не може да се ангажираме с точни прогнози. Това е като моментна снимка за моментните нагласи, трябва да видим избирателната активност и политическата кампания." Това заяви политологът от "Тренд" Анастас Стефанов пред BGonAir. "Политиците трябва да са отговорни, когато формират мнение за изборите", посочи той. По думите консултациите са в инструментариума на президента Румен Радев и няма нищо лошо в тях.

"Целта да не бъде само рефериране към опозиционни процеси. Хубаво е да се предлагат реформи, но не се знае как ще се реализират. Пандемията има сериозен психологически ефект върху немалка част от избирателите", подчерта политологът. Според него последната една година е създала усещането, че лекарската професия е възприемана с понижена отговорност, затова всички политически сили ще включат в кампанията си здравеопазването и ще прибегнат до здравни експерти. 

Той коментира и оттеглянето на депутати от политическите групи: "говоренето за чистене в партията не е нещо ново. То тече вече 2 години. Ще наблюдаваме такова освежаване и в листите на предстоящите избори. Със сигурност ще има оттегляне на някои по-стари кадри".

"През последните години под лидерството на Нинова БСП е в добра кондиция, но остава под въпрос доколко всички структури ще работят за добър резултат на изборите. Защото това, което се случи в Пловдив, а и не само, ще даде своя ефект върху структурите на някои места", коментира събеседникът. "Трудно ще имат ОП време да обединят периферен електорат, при тях кампанията ще протече с цел да достигнат 4%", добави той. И сподели, че ще е много интересно да наблюдаваме доколко изявената подкрепа за Слави Трифонов ще прерасне в електорална такава. 
Сподели:

Коментари (0)

Руското посолство: Двама руснаци са арестувани на летище София

Руското посолство: Двама руснаци са арестувани на летище София

Към момента няма официална информация относно основанията, на които САЩ са поискали екстрадицията на двамата руски граждани.

Протест пред bTV подкрепи журналистите Мария Цънцарова и Златомир Йочев

Протест пред bTV подкрепи журналистите Мария Цънцарова и Златомир Йочев

„bTV води диалог с Мария Цънцарова и обсъжда възможности за развитие на програмното съдържание с нейно активно участие през новата година", съобщават от телевизията със странното уточнение, че това е стандартна практика.

Олеся Илашчук: Оценката на ситуацията, свързана със задържането на моя син, трябва да се базира на официални данни

Олеся Илашчук: Оценката на ситуацията, свързана със задържането на моя син, трябва да се базира на официални данни

Тя уточни, че синът ѝ е пълнолетен, напълно дееспособен гражданин на Украйна и спрямо него се прилагат всички процесуални действия, предвидени от законодателството на Украйна и Европейския съюз.