15 Март, 2026

Спас Русев купи втория най-голям албански мобилен оператор

Спас Русев купи втория най-голям албански мобилен оператор

Спас Русев

От гръцката ОТЕ обявиха, че са се споразумели с компания на българския бизнесмен за продажбата на "Телеком Албания"

Собственикът на "Левски" Спас Русев е новият собственик на вторият най-голям албански мобилен оператор "Телеком Албания".

От досегашния собственик на телекома – гръцката ОТЕ, обявиха, че са постигнали споразумение за продажбата на компанията на "Албания Телеком Инвест". Въпросната фирма е собственост именно на Спас Русев, както и на местния албански инвеститор Елвин Гури.

Продажбата ще се осъществи срещу сумата от 50 милиона евро.

За да бъде официално финализирана сделката, тя трябва да бъде одобрена от няколко местни институции.

Така Спас Русев разширява бизнеса в сферата на мобилните услуги, след като през 2015-а официално придоби "Виваком", а освен това е и собственик на "Телелинк".
Сподели:

Коментари (0)

Трайков настоява пред  Х. Мартин Макдауъл удължаване на дерогацията за "Лукойл"

Трайков настоява пред Х. Мартин Макдауъл удължаване на дерогацията за "Лукойл"

Министърът на енергетиката Трайчо Трайков обсъди с временно управляващия посолството на САЩ Мартин Макдауъл ключови енергийни теми, включително проекта за 7-и и 8-и блок на АЕЦ „Козлодуй“, дерогацията за „Лукойл“ и развитието на Вертикалния газов коридор.

Патентното ведомство отбеляза 133 години правна закрила на  индустриалната собственост в България

Патентното ведомство отбеляза 133 години правна закрила на индустриалната собственост в България

Сред участниците във форума бяха представители на бизнеса, академичната  и иновационната общност у нас, лидери в индустрията, както и ръководители на патентни офиси на държави членки на  Европейската патентна организация

Петролният шахмат: Как войната в Иран преначертава картата на световното богатство

Петролният шахмат: Как войната в Иран преначертава картата на световното богатство

Икономическите сътресения, предизвикани от войната с Иран, вече се усещат във всички части на света, се казва в анализ на „Уолстрийт джърнъл“