Открити са значителни количества нелегални тютюневи изделия без бандерол и бутилки с райски газ
Служители на 7-о районно управление проведоха успешна специализирана операция в района на Студентски град в София, насочена срещу нелегалната търговия и разпространението на забранени вещества.
В рамките на проверките в заведения и околностите им са задържани няколко лица с различни нарушения, предаде БНТ. Открити са значителни количества нелегални тютюневи изделия без бандерол, както и бутилки с райски газ.
Сред задържаните има непълнолетни лица, а при едно момче и едно момиче са намерени големи количества наркотици – кокаин и марихуана.
Акциите на територията на страната са проведени по разпореждане на министъра на вътрешните работи Даниел Митов. По информация от запознати - в рамките на изминалата седмица в столицата са извършени редица подобни акции, довели до арести на лица, притежаващи различни видове наркотици.
Работата по случая продължава, като компетентните органи ще предприемат необходимите законови действия спрямо задържаните.
Още от Улицата
България е сред трите страни в ЕС с най-кратка очаквана продължителност на трудовия живот
Очакваната продължителност на трудовия живот в ЕС достига рекордните 37,5 години през 2025 г., показват данни на Евростат. България остава сред страните с най-кратък трудов живот – едва 34,6 години, докато Нидерландия е европейският лидер с 44 години.
САЩ с международна инициатива за световна борба с крайнолевия тероризъм
Очаква се днес над 60 делегации от Европа до Азия да присъстват на събитието, озаглавено "Възраждане на политическия тероризъм" и председателствано от американския държавен секретар Марко Рубио
Тържество в Слънчевата зала на НИМ отбелязва 189 години от рождението на Васил Левски
Инициативата е посветена на живота, делото и духовното наследство на Васил Левски и има за цел да отдаде почит към неговата личност чрез среща между науката, културата и обществената памет