10 Януари, 2026

Спецов: Сливането между НАП и Агенция "Митници" върви по план

Спецов: Сливането между НАП и Агенция "Митници" върви по план

Румен Спецов

Планира се това да се случи от 1 януари 2025 г.

Сливането между Националната агенция по приходите и Агенция "Митници" върви по план и се работи това да се случи от 1 януари 2025 г., въпреки все още нерешените законови промени. Това заяви във Велико Търново изпълнителният директор на НАП Румен Спецов, цитиран от БНР.

Той провежда закрити срещи с данъчните и митничарите за предстоящото сливане на двете агенции. За Велико Търново все още не е решено къде да бъде управлението на мега ведомството – дали в Русе, където са митниците, или във Велико Търново, където е данъчната централа за областите от Велико Търново до Видин.

Процесите по сливането вървят по план, но има още неизяснени моменти, коментира Спецов:

"Най-големите проблеми са до промените в нормативните актове, под каква форма, под каква юрисдикция, по какъв начин трябва да се работи, кои точно закони трябва да бъдат променени."

НАП няма притеснения за изпълнението на консолидирания план за данъчните приходи за държавния бюджет, посочи Румен Спецов, като отчете, че добри резултати дава последната мярка за събираемостта на данъчните задължения през нотариусите:

"Изповядването на сделки, които трябва да се случат при погасяване на всички задължения на всяка една от страните, дойдоха допълнителни приходи, които почти всеки ден са по 2 милиона лева."

Той коментира и увеличения брой на милионерите в България след приключване на данъчната кампания:

"Това е много добре от наша гледна точка, защото показва стабилна икономическа среда." /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

БСП се събира на съдбовен пленум - търси изход от кризата и формула за оцеляване

БСП се събира на съдбовен пленум - търси изход от кризата и формула за оцеляване

БСП влиза в новия предизборен цикъл от най-слабата си позиция за последните три десетилетия. Пленумът трябва да реши дали ще се състои „честен и откровен разговор“, или социалистите ще продължат да бъдат политическа периферия

Страната е в леден капан, опасно време - със обилни валежи и поледици

Страната е в леден капан, опасно време - със обилни валежи и поледици

Оранжев и жълт код е обявен за цяла България, максималните температури ще са между 3° и 8°

Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ е с намалена мощност, било безопасно 

Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ е с намалена мощност, било безопасно 

Малко преди Коледа е спрян отново заради повреда на защитно мембранно устройство, а от 24 декември работи