28 Юли, 2026

Спецпрокуратурата предаде на съд Миню Стайков по второ дело, заедно с 13 други лица

Спецпрокуратурата предаде на съд Миню Стайков по второ дело, заедно с 13 други лица
Миню Стайков

Те са привлечени по обвинение за злоупотреба с еврофондове

Днес, 23 октомври 2019 г. Специализираната прокуратура внесе в Специализирания наказателен съд обвинителен акт срещу Миню Стайков и още 13 лица, петима от които служители в Държавен фонд „Земеделие“.

Те са привлечени към наказателна отговорност за участие в престъпен сговор с цел злоупотреба със средства от европейски земеделски фондове – Програма за развитие на селските райони и Националната програма за подпомагане на лозаро-винарския сектор.

Един от участниците в престъпния сговор е обвинен и за извършване на незаконна банкова дейност (лихварство). Предоставял е кредити срещу лихва, чиято обща стойност надхвърля един милион лева, в т.ч. на търговски дружества, предоставящи бързи кредити.

В момента Миню Стайков е с наложена от съда мярка за неотклонение „Задържане под стража“. Останалите обвинени са с парични гаранции в различен размер, които са внесени.
Сподели:
Съдът постанови: Постоянен арест за похитителя на Наталия

Съдът постанови: Постоянен арест за похитителя на Наталия

Прокуратурата повдигна 4 обвинения на Симеонов, като най-тежкото е за отвличане при опасен рецидив, заради което може да получи присъда и присъда "доживотен затвор"

Между 10 и 20 г. затвор или доживот заплашват пастрока на Наталия

Между 10 и 20 г. затвор или доживот заплашват пастрока на Наталия

„Съмнявам се да получи доживотен затвор, защото от европейските институции получаваме сигнали, че това наказание е нехуманно, тъй като не дава перспектива на осъдения", заяви говорителят на Окръжната прокуратура във Варна Радослав Лазаров

Прецедент: Държавите членки на МНС гласуват за отстраняването на гл. прокурор Карим Хан

Прецедент: Държавите членки на МНС гласуват за отстраняването на гл. прокурор Карим Хан

В 24-годишната история на Международния трибунал за първи път провежда вот за освобождаване на своя главен прокурор

Коментари (0)