24 Юли, 2026

Спецпрокуратурата с проверка по сигнал на ГЕРБ за производството срещу Борисов

Спецпрокуратурата с проверка по сигнал на ГЕРБ за производството срещу Борисов
Бойко Борисов

Специализираната прокуратура извършва проверка по сигнал на административния секретар на ПП „ГЕРБ“,. съобщиха от прокуратурата. На 30.03.2022 г. в Специализираната прокуратура постъпи сигнал от административния секретар на ПП „ГЕРБ“. В него се излагат твърдения за евентуално извършени престъпления по служба от лица, заемащи висши публични длъжности, които по смисъла на чл. 411а, ал. 1, т. 4 от НПК са от компетентността на Специализираната прокуратура.

В сигнала се твърди за вероятно извършени незаконосъобразни действия, които вероятно осъществяват състав на престъпление по НК, относно образувано досъдебно производство от Главна дирекция „Национална полиция“ в МВР, по което са задържани по Закона за МВР за срок до 24 часа Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова. На основание на чл. 145 от Закона за съдебната власт прокурор от Специализираната прокуратура е разпоредил извършване на проверка по случая. От Софийска градска прокуратура са изискани информация и документи. Във връзка с високия обществен интерес Специализираната прокуратура ще информира периодично обществеността за извършените действия по проверката. 
Сподели:
Весела Чернева: Не измервам българския национален интерес в руски олигарси и офицери от КГБ

Весела Чернева: Не измервам българския национален интерес в руски олигарси и офицери от КГБ

От своя страна Огнян Дъскарев брани като Ватросов сегашната външнополитическа линия на страната и  отсече, че България остава лоялен член на НАТО.

Андрей Гюров: Многослойната дипломация на Радев все пак има граници и това са границите на абсурда

Андрей Гюров: Многослойната дипломация на Радев все пак има граници и това са границите на абсурда

„На какво точно държим? На санкциониран режим, който с кръв смазва гражданите си, който финансира терористите от Хизбула, Хамас, хутите…?", пита бившият служебен премиер

Радев кандърдисва "Америка за България" да финансира повече научни проекти

Радев кандърдисва "Америка за България" да финансира повече научни проекти

От своя страна представителите на фондацията поставиха въпроси, свързани с правната рамка, регулираща дейността на неправителствените организации|

Коментари (0)