3 Февруари, 2026

Спецсъдът наложи „домашен арест“ на прокурора Димитър Захариев

Спецсъдът наложи „домашен арест“ на прокурора Димитър Захариев

По отношение на обвиняемия Мирослав Минков съдът взе мярка за неотклонение „подписка“

Специализираният наказателен съд взе мярка за неотклонение „подписка“ по отношение на обвиняемия Мирослав Минков Минков и „домашен арест“ по отношение на обвиняемия Димитър Николов Захариев, съобщиха от пресцентъра на Специализирания наказателен съд.

Мотивите на съда са, че няма обосновано предположение Минков да е участвал в организирана престъпна група, но има такова за обвинението по чл. 144, ал. 3 НК (закана за убийство), но съдът е приел, че е инцидентен случай. 
С оглед чистото му съдебно минало, добрите характеристични данни и липса на опасност да се укрие, съдът му е наложил мярка за неотклонение „подписка“.

По делото е налице обосновано предположение обвиняемият Захариев да е извършил престъпленията, за които са му повдигнати обвиненията, а именно по чл. 321 и по чл. 213а НК. Налице е и завишена обществена опасност на дееца. Представени са актуални доказателства за влошено здравословно състояние на обвиняемия и поради тази причина съдът е взел мярка за неотклонение „домашен арест“ по отношение на Захариев.

Делото е насрочено за разглеждане пред Апелативния специализиран наказателен съд на 15 юни от 10.00 часа.

Сподели:

Коментари (0)

Прокуратурата разследва порнографски материали, заснети тайно в козметичен салон - има и непълнолетни

Прокуратурата разследва порнографски материали, заснети тайно в козметичен салон - има и непълнолетни

Подадени са десетки сигнали за пострадали от заснемане с тайни камери при извършване на процедури, разголващи интимните им части.

Обвиниха трима по делото срещу ArenaBG, Zamunda и Zelka

Обвиниха трима по делото срещу ArenaBG, Zamunda и Zelka

Акцията е от миналия четвъртък, като в нея участие са взели „Европол“ и Департамента по правосъдие на САЩ. 

В страната на чудесата! Началникът на затвора настоява: Свобода за Брендо

В страната на чудесата! Началникът на затвора настоява: Свобода за Брендо

В Румъния той бе осъден на 10 години и 6 месеца затвор, а в Италия – на 20 години затвор