Специализираният наказателен съд ще гледа днес искането за изменение на мярката за неотклонение на бившия екоминистър Нено Димов, предаде БГНЕС.
Мярката ще се гледа по Skype, съобщиха от съда. Димов е обвинен в качеството си на министър на околната среда и водите за умишлена безстопанственост, довела до водната криза в Перник.
Според прокуратурата Димов не е изпълнил задълженията си да прекрати подаването на вода за промишлени нужди, въпреки че е бил информиран, че притокът в язовир “Студена” е значително по-малък от разхода на вода.
Димов е поредният министър, който изпадна от кабинета “Борисов 3”. Той беше в управлението от квотата на „Обединени патриоти“, предложен от ВМРО на вицепремиера Красимир Каракачанов. На поста като екоминистър го наследи Емил Димитров.

Нено Димов
Димов е обвинен в умишлена безстопанственост, довела до водната криза в Перник
Фактор
Още от Закон и ред
Бившата съпруга на Петьо Еврото: Българската европрокурорка идваше за пари в "Осемте джуджета"
Теодора Георгиева до момента не е коментирала скандала, но се обяви, че е заплашвана от Пеевски
Българка, шпионирала за Русия в Австрия, се размина без наказание
Журналистката Ана Талхамър, която е била обект на следене от Цвети Д., изразява тревога от парализата на австрийската съдебна система, която позволява Виена да остане „столица на шпиони“, където досега няма нито една ефективна присъда за шпионаж
ПП със сигнал до Европрокуратурата срещу Пеевски заради „Чирен“
В него се посочва, че лидерът на ДПС-НН е потенциално извършител на престъпление относно оказване на натиск върху изпълнители на проект, финансиран с европейски средства, с цел получаване на имотна облага