30 Юли, 2026

Спипаха шофьор, убил дете, който се укривал цели 10 дни

Спипаха шофьор, убил дете, който се укривал цели 10 дни

Действията по разследването продължават

Окръжната прокуратура във Варна задържа водач, причинил смъртта на дете в пътно-транспортно произшествие, след което избягал от местопроизшествието и се укривал в продължение на 10 дни, съобщиха от държавното обвинение.

На 5 юли около 0.45 часа на ул. "Георги Петлешев" в град Игнатиево шофьор с лек автомобил "Рено" блъска непълнолетно момче, движещо се по пътното платно. След удара, водачът не спира на местопроизшествието и бяга. Момчето е транспортирано във варненската МБЛА "Света Анна с множество фрактури на крайници и луксация на двете рамена, с опасност за живота. 11 дни след инцидента, въпреки усилията на лекарите, момчето е починало в болницата.

По случая е образувано досъдебно производство, а вчера шофьорът се е предал сам в полицията, след като се е укривал близо 10 дни. Това е 42-годишният Иван Д. Повдигнато му е обвиненине за причиняване на смърт по непредпазливост. Мъжът ще остане в ареста за 72 часа, след което прокуратурата ще внесе искане във Варненския окръжен съд за определяне мярка за неотклонение „Задържане под стража“ спрямо Иван Д.

Действията по разследването продължават. 
Сподели:
Академичният съвет на Софийския университет избра ново ректорско ръководство

Академичният съвет на Софийския университет избра ново ректорско ръководство

Ректорът проф. д-р Елиза Стефанова предложи и Академичният съвет одобри новия Ректорски съвет

Депутатите решават окончателно за промените в Изборния кодекс

Депутатите решават окончателно за промените в Изборния кодекс

Управляващите дадоха крачка назад и се отказаха от идеята при сертифицирането на машините да участва и МВР, както и отпадането на район "Чужбина

КЕВР ще решава днес за цената на природния газ през август

КЕВР ще решава днес за цената на природния газ през август

Предложението на "Булгаргаз" е за поевтиняване на синьото гориво

Коментари (0)