18 Март, 2026

Спипаха в Пловдив крупен наркопласьор с дрога за 120 бона

Спипаха в Пловдив крупен наркопласьор с дрога за 120 бона

Мъжът от кв."Столипинова" има излежна присъда в Турция за разпространение на наркотици

Полицията арестува мъж, снабдявал с дрога задържаната група в циганския квартал „Столипиново" в Пловдив. У наркопласьора са открити 4,5 кг хероин и 1 кг кокаин. Той е бил задържан в дома си в габровското село Гергини. Стойността на кокаина е около 120 хил. лева, а хероинът все още не е оценен.

До снабдителя на дрога полицията стига след показанията на задържаните на 19 август в „Столипиново" Ибрахим Юзил, Селвет Хюсеин и Елена Тодорова, у които бяха открити 260 грама хероин.

Оказва се, че 63-годишният пласьор има излежана 5-годишна присъда в Турция за разпространение на наркотици - съобщиха от прокуратурата. Вероятно зад решетките той се запознава с Ибрахим Юзил, на когото сега пласира дрогата.

Наркопласьорът и Юзил са с мерки „задържане под стража", а Хюсеин и Тодорова са с парични гаранции от 3000 лева.

Юзил, Хюсеин и Тодорова са с обвинение за опит да придобият наркотици и наказанието за това е от 2 до 8 години затвор.

Между 5 и 15 години може да лежи зад решетките наркопласьорът от габровското село. Все още не е установено откъде той е доставял дрогата, но вероятно каналът е от Турция.
Сподели:

Коментари (0)

Преизчисляват пенсиите на над 350 000 пенсионери от 1 април

Преизчисляват пенсиите на над 350 000 пенсионери от 1 април

Актуализацията ще засегна работещи пенсионери, като се вземе натрупания допълнителен стаж

Скандал в хижа "Камен дел" - хижар плаши да се самоубие, отказва да се предаде

Скандал в хижа "Камен дел" - хижар плаши да се самоубие, отказва да се предаде

Напрежението в хижата ескалира, завършва със заплахи, изстрели и арест

 Себахтин Исмаил призова членове и симпатизанти да гласуват за “Да, България”

Себахтин Исмаил призова членове и симпатизанти да гласуват за “Да, България”

“Единни заедно можем” и "Да, България” сключиха споразумение за взаимна подкрепа и съвместна работа, което предвижда задълбочаване на диалога на местно, регионално и национално ниво