18 Август, 2026

Според Кремъл последният разговор между Путин и Байдън бил "суров, безкомпромисен" и безрезултатен

Според Кремъл последният разговор между Путин и Байдън бил "суров, безкомпромисен" и безрезултатен
Дмитрий Песков

Песков с поредни обвинения към САЩ

Последният видеоконферентен разговор между президента на САЩ Джо Байдън и руския автократ Владимир Путин се е състоял на 7 декември 2021 г. Това стана ясно от изявление на говорителя на Кремъл Дмитрий Песков.  

По думите му, разговорът е бил тежък и от него станала ясно, че САЩ "нямат намерение да продължат диалога", предаде БГНЕС.

„Това беше суров и безкомпромисен разговор и от двете страни“, обяви Песков, цитиран от руските държавни медии.

Споде него от американска страна имало "пълен дефицит на готовност за продължаване на диалога“ и станало ясно, че "няма за какво да се говори с Вашингтон“.

Песков твърди, че Москва няма предпочитан кандидат за предстоящите президентски избори в САЩ, но Демократическата партия била "по-предсказуема“ - Кремъл обаче често блъфира в официалните си изявления. През миналата президентска кампания през 2020 г. Путин заяви, че предпочита кандидата на демократите, докато руската дезинформация в мрежата явно работеше за кампанията на Доналд Тръмп.      


Сподели:
Иран е готов за настъпление, Тръмп за "страхотната идея" за американски  Ормузки проток

Иран е готов за настъпление, Тръмп за "страхотната идея" за американски Ормузки проток

По-рано днес американският президент заяви, че Иран трябва да се предаде, за да бъде прекратена войната между двете страни

The Kyiv Independent: Украйна и Русия навлязоха във фаза на „тотална война“ за взаимно унищожение

The Kyiv Independent: Украйна и Русия навлязоха във фаза на „тотална война“ за взаимно унищожение

Авторът на публикацията припомня, че настоящата война вече е един от най-кървавите конфликти на XXI век

Ще пристигнат ли в Киев специалните пратеници на САЩ Уиткоф и Къшнър? От Белия дом отговориха

Ще пристигнат ли в Киев специалните пратеници на САЩ Уиткоф и Къшнър? От Белия дом отговориха

По-рано беше съобщено, че те може да участват в мероприятията по случай Деня на независимостта на Украйна

Коментари (0)