Руският външен министър Сергей Лавров заяви, че американските преговарящи водят „абсолютно нормален“ диалог с Русия, като добави, че няма да коментира публично техните изявления.
„Ние водим диалог с тях, както с (държавния секретар на САЩ) Марко Рубио, така и с (помощника на президента на САЩ по въпросите на националната сигурност) Майк Уолц. Когато те влизат в пряк разговор с нас, те са абсолютно нормални в този диалог, така че всичко, което казват на обществеността у дома, на обществеността в Саудитска Арабия, на украинската общественост, аз дори няма да го разбера.“ - коментира Лавров.
По-рано в Москва пристигна специалният пратеник на президента на САЩ Стивън Уиткоф - той кацна на летище "Внуково-2", около 12:31 ч. московско време. Помощникът на руския президент Юрий Ушаков не отхвърли възможността той да се срещне с руския държавен глава Владимир Путин. /БГНЕС


Коментари (0)