Вярвам, че олимпийските игри в Токио ще се проведат, в противен случай по-добре да не се готвя". Това каза българската лекоатлетка Ивет Лалова. Тя продължава подготовката си за игрите в Токио, които бяха отложени с година.
Лалова има две квоти. През май 2019 г. тя си осигури участие на пети олимпийски игри, като взе квота на 200 м. В края на август спринтьорката направи най-бързото си бягане на 100 м от 2013 г., с което си заслужи място в Токио и в тази дисциплина.
"Отвсякъде чувам несигурност, има много притеснени хора. Организацията на олимпийските игри е трудно нещо, става въпрос за село с хиляди спористи, но знам че има хора, които от сега работят за това", коментира Лалова пред БНТ.
Тя не изключва възможността да участва в сезона на закрито през зимата. "За мен олимпидадата е приоритет, но може да участвам и в някои стартове в зала".
"Годината беше странна, посъветваха ме да не тренирам изобщо и да правя нещо друго, но когато не знаеш колко сезона ти остават не можеш да си го позволиш. Явно и това доведе до някои контузии при мен", коментира още Лалова.Силите
Още от Светът
Григор Димитров e на полуфиналите в Маями след обрат срещу Серундоло
На полуфиналите българският тенисист ще се изправи срещу победителя от двубоя между Новак Джокович и Себастиан Корда
Любимите футболни промоции на играчите в онлайн букмейкърите
Страстта към футбола е много голяма в целия свят, а голям брой фенове на играта правят онлайн залагания на любимия си спорт. Офертите, които букмейкърите предлагат, могат да направят играта още по-интересна и доходоносна.
Оправдаха окончателно Блатер и Платини по обвиненията в корупция
До изслушването се стигна, след като швейцарските федерални прокурори обжалваха оправдателната им присъда от 2022 г.