27 Февруари, 2026

Феновете с препоръка "Левски" да излезе на борсата

Феновете с препоръка "Левски" да излезе на борсата

Тръст "Синя България" официално изнесе годишния си доклад за работата на организацията на феновете на "Левски". В него се препоръчва клубът да се трансформира в публично дружество, както и да се прекрати погазването на устава от изпълнителния директор Константин Баждеков, „създаващо предпоставки за задкулисие и работа в ущърб на дългосрочните интереси на клуба".

От документа става ясен и бюджетът на "Левски" от началото на годината до момента. В този период приходите на клуба са 1.980 милиона лева, а разходите 4.450 милиона лева. Като един от успехите на сините "Синя България" отличава стабилността на спортно-техническите постове и доверието на ръководството към треньора, както и допускането на представители на тръста и Националния клуб на привържениците в Управителния съвет на клуба.

При изнасянето на доклада председателят на "Синя България" Васил Колев заяви, че последната година е пример как при най-лошите резултати е имало най-голям комфорт. "Членове на тръста ни поставиха въпроса дали не трябва да потърсим отговорност. Ние обаче залагаме на демократичния принцип. Ако се създаде такава инициатива и има предложение, тогава ние ще пожелаем оставка. Ние обаче не сме чули някой да вика "Оставка" на мачовете на Левски. Изглежда, феновете на Левски не вярват, че вината е в спортно-техническия щаб. Но идеята на тръста не е да търси отговорност. Ако това е позиция на общността, тогава той може да се намеси", коментира още Колев.

Сподели:

Коментари (0)

България е в топ 10 за щедри награди към олимпийските си медалисти

България е в топ 10 за щедри награди към олимпийските си медалисти

Въпреки, че родните спортисти са ощетени в условията за подготовка и възстановяване – страната ни наистина компенсира със значителни премии медалистите от Олимпийските игри

За втори път Карлос Насар стана Спортист номер 1 на България за 2025-а

За втори път Карлос Насар стана Спортист номер 1 на България за 2025-а

Церемонията се проведе в хотел "Hyatt Regency Sofia", а Насар става победител за втора поредна година. Той събра 1040 точки от 1170 възможни

Илияна Йотова  връчва голямата награда „Спортист на годината 2025“

Илияна Йотова връчва голямата награда „Спортист на годината 2025“

За втора година ще бъда присъдена и специалната награда „Вдъхновение“, инициатива на Българската асоциация на спортните журналисти