29 Януари, 2026

Реал Мадрид не издържа до финала

Реал Мадрид не издържа до финала

Европейският клубен шампион Реал Мадрид беше поставен на колене и екзекутиран от Ювентус в полуфиналите на Шампионската лига. След 2:1 в Торино, "Старата госпожа" игра много силно и в Мадрид и стигна до 1:1, а накрая можеше и да спечели. За домакините се разписа Кристиано Роналдо от дузпа в 23-ата минута. Това беше негово 77-о попадение в Шампионската лига, с което португалецът се изравни с Лионел Меси на върха. Мечтите на Реал да защити трофея обаче угаснаха в 57-ата минута, когато бившият им кадър Алваро Мората изравни, а резултатът се запази до края. Така на финала в Берлин на 6 юни вместо "Ел Класико", ще гледаме Барселона - Ювентус.


Двубоят започна при невероятна атмосфера на "Сантяго Бернабеу". И двата отбора заиграха открито. Още в първата минута Реал отправи удар към вратата на Ювентус. Марсело центрира, но Гарет Бейл не успя да нанесе хубав удар и топката прелетя над вратата. Гостите също твърде скоро погледнаха към вратата на Реал и успяха да се настанят в наказателното поле пред Касийяс, но всико бързо приключи. Реал отговори с пробив на Бензема. Последваха две положения пред вратата на домакините, но отново нищо сериозно. В 9-ата минута Кристиано Роналдо спечели пряк свободен удар близо до наказателното поле. Изпълнението на португалеца беше на високо ниво, но рикошет отклони топката над вратата на Буфон.

Сподели:

Коментари (0)

Истината за състоянието на Шумахер: Вече се придвижва

Истината за състоянието на Шумахер: Вече се придвижва

Големият състезател, пострадал при ски инцидент в Алпите, е под грижите на медицински сестри и терапевти. Всичко това струва десетки хиляди евро седмично – доказателство за постоянните и всеотдайни усилия на близките му

Бойкот на Мондиал 2026: Ще го отменят ли политическите сблъсъци?

Бойкот на Мондиал 2026: Ще го отменят ли политическите сблъсъци?

„Отмяната на турнира ще се разглежда само като крайна мярка, за да може президентът Тръмп да преосмисли въпроса за Гренландия“, заяви приближения до Фридрих Мерц, член на Християндемократическия съюз Юрген Хард

Сбогуване с Мелбърн: Контузия и чешка стена прекършиха Григор още на старта

Сбогуване с Мелбърн: Контузия и чешка стена прекършиха Григор още на старта

16-ото поредно участие на първата българска ракета в Аустрелиън Оупън завърши с драма и болка в китката