17 Януари, 2026

УЕФА забрани съпругите и децата на футболистите да влизат по терена

УЕФА забрани съпругите и децата на футболистите да влизат по терена

От Европейската футболна централа категорично забраниха на футболистите да вкарват жените и децата си на терена след края на мача.Тон в тази мода даде звездата на испанския национален отбор Жерар Пике. След два от мачовете в груповата фаза на турнира Пике вземаше синовете си Милан и Саша да разцъкат.

И докато баща и синове се забавляваха, неусетно край тях се струпаха и приятели на Пике, които също искаха да пипнат тревата, на която се играе футбол от най-висока класа. Примерът на защитника беше последван и от други играчи, които след края на официалното зрелище набързо вкарваха на терена роднини и приятели. Какво по-хубаво от това да се разтъпчеш на зеления килим, представяйки си, че те аплодират десетки хиляди по трибуните. Страхотно зрелище за децата и невероятен шанс за съпругите да си направят качествено селфи за фейсбук.

Междувременно от УЕФА беше наредено на топиграчите след края на мачовете да се изнасят по най-бързия начин от терена. Съпругите и децата могат да ги чакат пред стадиона, но не и да нахлуват на терена. Организаторите на турнира се оправдаха, че това са мерки за осигуряване на безопасността на посетителите на мачовете. Неофициално обаче се твърди, че домакините се видели в чудо от тълпите роднини и приятели на играчите, които тъпчели тревното покритие и създавали проблем на специалистите по поддръжката му.

Сподели:

Коментари (0)

17-годишен български талант подписа с испанския гранд Валенсия

17-годишен български талант подписа с испанския гранд Валенсия

Петър Благоев ще живее във Валенсия, където ще продължи както футболното си развитие, така и образованието си, като ще завърши обучението си паралелно с ангажиментите си към клуба

Алберт Попов си осигури втори манш в слалома само на 92 стотни след Кристоферсен

Алберт Попов си осигури втори манш в слалома само на 92 стотни след Кристоферсен

Лидерът в класирането в дисциплината слалом Тимон Хауган не успя да завърши, след като пропусна врата, българинът остана 12-ти

На крачка от подиума: Радослав Янков четвърти в Скуол, Тервел Замфиров – шести

На крачка от подиума: Радослав Янков четвърти в Скуол, Тервел Замфиров – шести

По пътя си до финалното четвърто място Янков стартира убедително, като в осминафиналите победи Санхо Ли от Република Корея