1 Февруари, 2026

Спряха ремонта на столичната улица „Опълченска“ заради нарушения

Спряха ремонта на столичната улица „Опълченска“ заради нарушения

Снимка: архив

"В хода на строителството са вложени добавъчни материали, неотговарящи на изискванията на проекта, на БДС, на техническите правила и норми"

Ремонтът на столичната улица "Опълченска" спира.

Проверки на Министерство на регионалното развитие и благоустройство и Дирекция за национален строителен контрол са установили наливане на инертни материали в хода на реконструкцията.

Днес от МРРБ потвърдиха сигналите на живеещи в района.

"Във връзка с получени множество жалби и сигнали от граждани относно изпълнението на обект: „Реконструкция на ул. „Опълченска“ от бул. „Александър Стамболийски“ до ул. „Сливница“ - II ЕТАП „Реконструкция на ул. „Опълченска“ от бул. „Тодор Александров“ до бул. „Сливница“, в това число отливен канал по бул. „Сливница“ до заустването му в р. Владайска и съпътстваща инфраструктура“, находящ се в район „Възраждане“ - Столична община, финансиран по Инвестиционна програма за общински проекти 2024-2026 г., Министерствота на регионалното развитие и благоустройство и Дирекция за национален строителен контрол, извърши няколко проверки на горецитирания строеж - на място и по документи." - посочват от МРРБ.

При проверките е установено чрез лабораторни изпитвания, че "в хода на строителството са вложени добавъчни материали, неотговарящи на изискванията на проекта, на БДС, на техническите правила и норми и на изискванията, посочени в чл. 169а, ал. 1 от ЗУТ".

"Упражнен е неефективен контрол в строителството от страна на консултанта на строежа и от страна на Столична община като възложител", допълват от министреството.

"Предвид горното ДНСК ще издаде заповед по реда на чл. 224, ал. 1 , т. 3 от ЗУТ за спиране изпълнението на строежа по ул. „Опълченска“ до отстраняване на допуснатите нарушения", заключават от МРРБ. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Божидар Божанов: Радев говори така, че да се хареса на всички

Божидар Божанов: Радев говори така, че да се хареса на всички

Той припомни, че една от големите грешки на Европейския съюз е била, че е „проспал“ анексирането на Крим

 Румен Христов: Румен Радев не се очертава като реална заплаха за  първото място на ГЕРБ-СДС

Румен Христов: Румен Радев не се очертава като реална заплаха за първото място на ГЕРБ-СДС

По темата за ограничаването на секциите в чужбина той защити решението с аргумента, че броят им не влияе съществено върху изборния резултат

Ивайло Мирчев: Нямаме съществени разлики в коалицията ПП-ДБ в оценката към Румен Радев

Ивайло Мирчев: Нямаме съществени разлики в коалицията ПП-ДБ в оценката към Румен Радев

"Ще оценяваме Радев по действията му, но са важни и хората, които ще бъдат с него", заяви той. Самото допускане за съглашателство с бившия президент е тревожно