26 Юни, 2026

Спрягат акад. Николай Денков за кандидат-премиер на ПП

Спрягат акад. Николай Денков за кандидат-премиер на ПП
Николай Денков

Името на бившия образователен министър акад. Николай Денков е сред фаворитите за кандидат-премиер на ПП след получаване на втория мандат от президента Радев, който още не е обявил кога ще го връчи. За втория мандат партията на Кирил Петков залага на академик след избора на ГЕРБ на този пост да издигне професор Николай Габровски. 

Академикът-химик влезе като експерт в правителството на Промяната. След това поведе депутатска листа и в момента е на първия ред в парламента до своите лидери. Той е един от хората, които лансират в политиката Кирил Петков, предаде 24 часа. Припомняме, че вчера за кандидат-премиер на ПП пък се спрягаше името на бившата правосъдна министърка Надежда Йорданова от ДБ. Христо Иванов обаче коментира днес, че е редно формацията мандатоносител да излъчи предложение за министър-председател от своите редици. 
Сподели:
Много слънце и кратки валежи, термометрите ще скочат до 35°

Много слънце и кратки валежи, термометрите ще скочат до 35°

Времето ще е подходящо за море и туризъм в планините

Мир, солидарност или сделка: Двойствената игра на Радев за възстановяването на Украйна

Мир, солидарност или сделка: Двойствената игра на Радев за възстановяването на Украйна

В Гданск българският премиер заяви твърда ангажираност към Киев, но зад кулисите София отказва безплатна военна помощ и залага единствено на проекти с гарантирана икономическа възвръщаемост

Гълъб Донев изплю камъчето:  Да попитам аз опонентите - откъде България доставя газ - през "Боташ"

Гълъб Донев изплю камъчето: Да попитам аз опонентите - откъде България доставя газ - през "Боташ"

Вицепремиерът се оправда за бюджетния дефицит с разходите, които са направи от политики, приемани от неговите предшественици, а бюджета реално довършва политиките на предходните правителства

Коментари (0)