Спряха жена, тръгнала с такси за Румъния, за да даде пари на ало измамници, съобщиха от полицията.
На 11 март служители на ГКПП "Дуранкулак" спират за проверка таксиметров автомобил, с возеща се в него жена на 82 години от Каварна.
Установено е, че жената е жертва на телефонна измама, извършена около 13:00 часа същия ден. Тя е получила обаждане на домашния си телефонен номер от мъж, представящ се за служител на МВР.
Чрез въвеждане в заблуждение, мнимият полицай поисква съдействието за залавяне на извършители на телефонни измами, като за целта жената трябва да вземе всички налични пари и да ги предаде.
Жената е изпратена с таксиметров автомобил от Каварна до Добрич, след което с друго такси е трябвало да стигне до населено място на територията на Румъния, където да предаде 3 560 лева.
Още от Закон и ред
Номинираха проф. Веселин Вучков, акад. Иван Русчев и проф. Екатерина Салкова за членове на ВСС
Според правилата за избор на членове на ВСС от парламентарната квота от 1 до 21 август всяко физическо или юридическо лице, институция или организация, може да предложи кандидатури на депутатите
Велислав Величков: Очаквам битка на три лобита за членове на ВСС от професионалната квота
По думите на депутата от ПП Цацаров, Гешев и Сарафов ще излъчат свои аватари, които ще се конкурират за място във ВСС
Граждански организации предлагат Андрей Янкулов за член на ВСС от квотата на НС
Магистратът има сериозен практически, управленски и експертен опит в областта на правосъдието, способен да отстоява решения, основани на закона и ясни професионални критерии