11 Август, 2026

Сръбската полиция арестува ученици заради заплашителни послания

Сръбската полиция арестува ученици заради заплашителни послания
Снимка: архив

Ще останат в предварителен арест за 30 дни

Сръбската полиция е арестувала днес няколко непълнолетни лица, които са публикували заплашителни послания в социалните мрежи, след двете масови убийства в страната по-рано през седмицата. При тях загинаха 17 души - предимно тийнейджъри, предаде Дарик с позоваване на агенция Хина.

Трима ученици на възраст 15-16 години са арестувани в северния град Нови Сад заради заплахи за обществената сигурност и предизвикване на паника и безпокойство с публикации в социалните мрежи. Постовете на тримата са съдържали заплашителни послания и снимки на оръжия, които авторите смятали да занесат в училище.

По време на обиск в апартамента на един от заподозрените полицията е открила точно копие на автоматична пушка.

Трите заподозрени лица ще останат в предварителен арест за срок от 30 дни.

В Белград бе арестувана тийнейджърка, която се подигравала на жертвите от училище „Владислав Рибникар“ в Белград, където бе извършено първото масово убийство в сряда. В профила си в ТикТок момичето възхвалявало заподозрения извършител на престъплението – 13-годишен ученик, който застреля осем деца и пазача на училището и рани други шест и учителка. Тъй като момичето е малолетно, обвинения ще бъдат повдигнати на родителите й.
Сподели:
Руски балистични ракети летяха по Киев, ударена е детска болница, горя склад

Руски балистични ракети летяха по Киев, ударена е детска болница, горя склад

Децата и медицинският персонал са се спасили в убежището. На мястото са се образували два кратера.

Вашингтон Поуст: Изведоха тайно Тръмп с военен самолет от Анкара

Вашингтон Поуст: Изведоха тайно Тръмп с военен самолет от Анкара

След края на срещата в Анкара, президентът на САЩ е заснет да се качва на стария Air Force One, но после тайно е бил прехвърлен с камион за кетъринг в друг, по-малък военен самолет, твърди Вашингтон Поуст

Унгария избира президент, фаворитът на управляващите е уволнен от Орбан

Унгария избира президент, фаворитът на управляващите е уволнен от Орбан

Андраш Бака беше отстранен от правителството на Виктор Орбан през 2011 г., 3 години преди изтичането на мандата му

Коментари (0)