Сръбският президент си е поставила сериозна цел - през 2027 година да започнат да летят в страната му автомобили
Президентът Александър Вучич по време на Световния икономически форум в Давос, Швейцария, направи леко шокиращо изказване. По думите му Сърбия имала цел до 2027 година в страната да започнат да използват летящи автомобили. Тази възможност той бил обсъдил на среща с американската компания "Арчър авиейшън", предава сръбската агенция Бета, цитирана от БТА.
Вучич изтъква, че това е една от най-известните компании, занимаващи се с летящи автомобили и безпилотни самолети.
Започнахме да договаряме покупката на най-малко три летателни апарата, каза държавният глава на Сърбия и добавя, че в момента преговарят и с „нашите китайски приятели“, които по думите му имат значителен напредък в тази област и в няколко града имат летящи автомобили.
Ще побързаме да опитаме да приключим до 2026 година всичко, което се отнася до подготовката и регулацията, за да можем през 2027 година да се возим на летящи автомобили, посочи Вучич.
На международното специализирано изложение Експо 2027, чийто домакин е Белград, Сърбия иска да покаже, че е „страната, която най-бързо се модернизира и която най-бързо расте в Европа“, коментира още той.
В същото време тези изявления на Вучим са последвани от остри и дори саркастични коментари.
"Докато Сърбия гори под краката му, Вучич живее в научната фантастика", пишат сръбският в. "Данас" и сайтът "Ослободженйе" (Освобождение) по повод изказването на президента.
Още от Свят
Украйна потвърди: Заподорязаната за атентата в Монако е убита, задържан е служител на спецслужбите
Вторият задържан е бивш служител на правоохранителните органи
Рюте: НАТО не е хартиен тигър - създаваме мрежа от военни заводи
В началото на форума в Турция генералния секретар на Алианса обяви нова отбранителна инициатива, при която между съюзниците ще бъде създадена мрежа от военни заводи, които да обслужват колективната сигурност
Таяни: Италия престава да отговаря на нападките на Тръмп
"Имаме американски президент, който обича да провокира, особено в социалните мрежи"