Дарко Глишич е в изключително тежко състояние, ще бъде приложено „всичко известно на медицината“.
Сръбският министър на здравеопазването Златибор Лончар заяви, че министърът на публичните инвестиции Дарко Глишич е в изключително тежко състояние, след като тази сутрин му прилошало по време на участие в предаване по телевизия Pink. Това съобщи Дарик с позоваване на N1.
„Прилоша му по време на телевизионно участие и след това е откаран в Спешния център в изключително тежко състояние, в безсъзнание“, каза Лончар в интервю за Informer.
Той поясни, че диагностиката е в ход и ще бъде приложено „всичко известно на медицината“.
Според местни медии Глишич е получил инсулт.
„Това е нещо, което сериозно разтърси всички ни, но продължаваме напред и се надяваме на успеха на терапията и лечебните мерки, които се предприемат“, заяви Лончар.
Той подчерта, че Глишич е бил докаран в Спешния център навреме, 20 минути след като му прилошало в студиото на телевизия Pink.
„Диагностиката е започнала и има време за интервенция, която ще започне веднага. Времевият фактор е изключително важен, а тук разполагаме с това време“, каза още Лончар.
Министърът на здравеопазването допълни, че Глишич е подкрепен от най-близките си приятели, както и от сръбския президент Александър Вучич.
Още от Свят
Мелони: Трябва да засилим европейския компонент в НАТО
Тя призова и за изграждане на стабилна европейска отбранителна индустриална база
Мерц към Москва: Украйна остава силна, а европейската подкрепа не отслабва
„Федералното правителство предлага като европейски съюзници в НАТО да поемем силен финансов ангажимент към Киев"
Рубио: Няма държава, която да подкрепя Иран за въвеждане на такси за преминаване през Ормузкия проток