19 Август, 2026

Съдът в Сърбия разреши екстрадицията на Стоян Мавродиев

Снимка: БГНЕС

Документите за екстрадицията на Стоян Мавродиев са изпратени на Посолството на Сърбия в България

Сръбският съд е разрешил екстрадицията на Стоян Мавродиев

Разрешението е дадено на закрито заседание, тъй като Мавродиев е подал молба-съгласие да бъде екстрадиран у нас, съобщи за "По света и у нас" адвокатът му Емануил Йорданов.

Документите за екстрадицията на Стоян Мавродиев са изпратени на Посолството на Сърбия в България, съобщи Българската национална телевизия. Процедурата следва строго формални правила и не е нужно да се чувам със сръбския си колега или някой друг, каза на брифинг министърът на правосъдието Николай Найденов.

Той говори преди заседанието на Пленума на Висшия съдебен съвет (ВСС). Решението на съда няма да бъде обжалвано и следва двете страни да уточнят начина и мястото на предаването на Мавродиев на българските власти.

Сподели:
Радев: Пет вертолета и „Спартан“ са в готовност в случай на опустошителни пожари

Радев: Пет вертолета и „Спартан“ са в готовност в случай на опустошителни пожари

Премиерът подчерта, че са взети превантивни мерки и институциите работят с повишена отговорност към обществото

Бутат 20 незаконни строежа в Стара Загора

Бутат 20 незаконни строежа в Стара Загора

Старозагорският кмет каза, че действията на Общината не са свързани с етническата принадлежност на живеещите в квартала, а с необходимостта да се спазва законът

Пловдивската полицията разследва жестоко убийство на млад мъж в Съединение

Пловдивската полицията разследва жестоко убийство на млад мъж в Съединение

По първоначални данни след като жертвата е била убита, тялото е разфасовано. Трупът е престоял няколко дни в чувал и е открит снощи.

Коментари (0)