26 Януари, 2026

Вучич се похвали: Задминахме България, ще догоним Румъния и Унгария

Вучич се похвали: Задминахме България, ще догоним Румъния и Унгария

Александър Вучич

Изпреварихме България, средната заплата в Сърбия вече е 424 евро. С това се похвали сръбският президент Александър Вучич. 

Той говори пред местните медии, след като посети строежа на нова болница. Бе запитан дали ще се стигне до предсрочни избори в страната, но самият той не видя основание за това, а един от доводите му е икономическият растеж, благодарение на който Сърбия вече е пред България. 

"Не виждам причина за предсрочни избори, но ако огромен брой хора настояват за такива, ще ги получат. И ще ги спечелим. Защото ние извършихме най-тежките реформи. Нашата икономика напредва сериозно – безработица намалява, а заплатите и пенсиите – растат. 

Средната заплата вече е 424 евро. Ако сравните – през 2002 г., когато средната заплата в Хърватия бе 700 евро, а в Сърбия само 146 евро, ще видите, че драстично намалихме разликата. Скоро средната заплата ще стане 465 евро. Намаляваме разликата с другите държави в региона. Задминахме България и Босна и Херцеговина. Албания и Македония също са зад нас. Ще достигнем и останалите. Следващите държави са Румъния и Унгария”, обяви сръбският президент.
Сподели:

Коментари (0)

Rheinmetall работи върху германски аналог на Starlink за Бундесвера

Rheinmetall работи върху германски аналог на Starlink за Бундесвера

Берлин обяви план за 35 милиарда евро за военни космически технологии - за да намали зависимостта от неевропейски доставчици, предимно от Съединените щати.

Росен Желязков: Стратегическото партньорство със САЩ отиде на още по-високо ниво

Росен Желязков: Стратегическото партньорство със САЩ отиде на още по-високо ниво

Премиерът специално акцентира върху сътрудничеството в областта на сигурността и отбраната

Цената на златото полудя, чупи рекорди

Цената на златото полудя, чупи рекорди

Поскъпването се подкрепя от облекчената парична политика в САЩ, активните покупки от страна на централните банки и рекордните притоци към борсово търгуваните фондове