17 Юни, 2026

Сръбският вътрешен министър плаши Косово с Кремъл

Сръбският вътрешен министър плаши Косово с Кремъл
Небойша Стефанович

Москва била готова да спре Прищина за членство в Интерпол

"Сърбия има силна подкрепа от страна на Русия в защита на своя суверенитет и териториална цялост, особено що се отнася до Косово". Това заяви сръбският министър на вътрешните работи Небойша Стефанович, съобщава Tanjug.

В интервю за сръбска телевизия той добави също така, че Москва е готова да даде поддръжката си на Белград при блокиране членството на Прищина в Интерпол. По думите на Стефанович, Кремъл подкрепя Сърбия в множество двустранни и международни проекти, и особено при плана за справяне с последствията на едно евентуално приемане на Косово в Интерпол. 

Сподели:
Михаил Фьодоров: Украйна ще превърне Крим в остров

Михаил Фьодоров: Украйна ще превърне Крим в остров

Министърът смята, че решението от първите месеци на 2026 г. за закупуване на дронове от типа Middle Strike е било правилно.

Тръмп: Искам Израел да прояви разум

Тръмп: Искам Израел да прояви разум

Той отбеляза също, че Израел трябва да може да се защитава

Страните от Г-7 планират производстно на ракети с голям обсег в Украйна "по лиценз" от САЩ

Страните от Г-7 планират производстно на ракети с голям обсег в Украйна "по лиценз" от САЩ

Държавните лидери от Седмицата посочиха, че са се споразумели "да засилят производството на военна техника за противовъздушна отбрана, на системи и дронове прехващачи, както и ракети с голям обсег"

Коментари (0)