30 Юли, 2026

Среща на върха в Лондон с европейски лидери и Зеленски за мирно споразумение в Украйна

Киър Стармър и Володимир Зеленски, снимка: архив

Британският премиер Киър Стармър е поканил лидери от цяла континентална Европа, включително Франция, Германия, Дания, Италия, Турция, както и представители на НАТО

Британският премиер Киър Стармър покани над дузина европейски лидери и водещи фигури на ЕС на среща на високо равнище на 2 март.

Темата на разговорите ще бъде евентуално мирно споразумение между Украйна и Русия, съобщи АФП.  

Стармър ще председателства по време на сутрешния разговор с балтийските държави.

След това ще посрещне украинския президент Володимир Зеленски на Даунинг стрийт.

На срещата на върха в Лондон са поканени лидери от цяла континентална Европа, включително Франция, Германия, Дания и Италия, както и от Турция, НАТО и ЕС, добавиха от канцеларията на британския министър-председател. 

Сподели:
Дрон атакува и подпали два газови кораба на пристанище в Египет

Дрон атакува и подпали два газови кораба на пристанище в Египет

До момента никоя страна не е поела отговорност за нападението. Корабите са повредени.

Нощен руски удар по Лвов: Горят жилища, хора са затрупани под развалините

Нощен руски удар по Лвов: Горят жилища, хора са затрупани под развалините

Общо са повредени над 20 жилищни сгради, както и училище и две детски градини“, отбеляза кметът на Лвов Андрей Садовий

От амвона към фронта: Патриарх Кирил издаде книга в прослава на войната

От амвона към фронта: Патриарх Кирил издаде книга в прослава на войната

В книгата си той повтарят и вече известни свои позиции в подкрепа на руската военна кампания, определяйки войната срещу Украйна като продължение на „незавършената борба срещу нацизма“ след Втората световна война

Коментари (0)