Андрей Бабиш каза, че вместо това ще има двустранни срещи
Срещата на страните от Вишеградската група, която трябваше за започне днес в Израел, е отменена, след като Полша отказа да участва, заяви чешкият премиер Андрей Бабиш, цитиран от чешката агенция ЧТК и Ройтерс. Бабиш каза, че вместо това ще има двустранни срещи, а срещата на върха може да бъде насрочена за втората половина на годината, посочва ЧТК.
Премиерите на страните от Вишеградската четворка трябваше да участват в двудневна среща в Израел, но полският министър-председател Матеуш Моравецки обяви, че Варшава няма да участва заради спор с еврейската държава за ролята на Полша във Втората световна война.
Още от Свят
Мадяр: Поразихме 10 танкера от „сенчестия флот“ на Русия в Азовско море за едно денонощие
Сред посочените съдове са „Венера-3“, „Санар-1“, „Санар-17“, „Климена“, „Тети“, „Алексей Саврасов“ и „Пенелопа“
UKMTO: Трети танкер беше атакуван в Ормузкия проток през последното денонощие
Данните са на британската Агенция за морска търговска сигурност - по-рано Катар обвини Иран за нападение срещу кораб
Горяха заводи в Русия и мостове в Крим - далекобойните украински атаки продължават
Поразени са завод за микроелектроника и предприятие, произвеждащо барут, взривни вещества и компоненти за ракетно гориво