29 Април, 2026

Тръмп още умува за срещата с Ким Чен-ун, въпреки заявения интерес от Пхенян

Тръмп още умува за срещата с Ким Чен-ун, въпреки заявения интерес от Пхенян

Доналд Тръмп

Това стана ясно от интервю на американския президент пред ТВ Фокс нюз

Може и да напусна бързо, може и срещата да не се проведе. Кой знае. Но мога да ви кажа сега, че искат да се срещнем. Това разкри пред телевизия Фокс нюз американският президент Доналд Тръмп. 

Той съобщи също, че се обсъждат три или четири възможни дати за преговори с лидера на Северна Корея Ким Чен-ин, информира  АФП и "Ройтерс". В ефира на телевизия Фокс нюз Тръмп заяви още, че се обсъждат и пет евентуални места за среща. Но според него все още не е напълно сигурно дали срещата ще се проведе.


Директните разговори между двамата лидери се очаква да се проведат през май или началото на юни. За утре е организирана среща на Ким Чен-ун с президента на Южна Корея Мун Дже-ин.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп атакува Мерц заради Иран

Тръмп атакува Мерц заради Иран

Германският канцлер изрази и съмнения относно изхода от преговорите, заявявайки, че не вижда „каква стратегическа изходна позиция ще изберат американците

Кемалистите излизат на протест в цяла Турция

Кемалистите излизат на протест в цяла Турция

В седмичното си обръщение към парламентарната група на НРП днес Йозел критикува последната вълна от арести на общински кметове от партията му по обвинения в корупция и манипулиране на търгове

WP: Украйна устоя срещу Русия и вече е готова да научи Европа как се води война

WP: Украйна устоя срещу Русия и вече е готова да научи Европа как се води война

„Трябва да изпитваме възхищение, уважение и благодарност за това, което прави Украйна“, заяви бившият началник на щаба на отбраната на Великобритания адмирал Антъни Радакин