13 Февруари, 2026

Отмениха домашния арест на бившия зам.-кмет Барбутов срещу 5000 евро гаранция

Отмениха домашния арест на бившия зам.-кмет Барбутов срещу 5000 евро гаранция

Снимка: БГНЕС

Той беше обвинен за участие в организирана престъпна група за подкупи и длъжностни престъпления. До обвиненията се стигна след твърдения на кметовете на столичните райони "Люлин" и "Младост" Георги Тодоров и Ивайло Кукурин.

Софийският градски съд измени мярката на бившия зам.-кмет на столицата Никола Барбутов от домашен арест в парична гаранция в размер на 5000 евро

Той е подсъдим за участие в организирана престъпна група за подкупи и длъжностни престъпления, заедно с бизнесмена Петър Рафаилов, Соня Клисурска и Росица Пандова.

До обвиненията се стигна след твърдения на кметовете на столичните райони "Люлин" и "Младост" Георги Тодоров и Ивайло Кукурин, че им е упражняван натиск да участват в корупционна схема за нагласяване на обществени поръчки за определени фирми, припомня Българската национална телевизия.

Днес трябваше да започне разпоредителното заседание, но беше отложено за 25 март заради неизпълнение на процедурата по връчване на съдебните книжа на защитника на подсъдимата Соня Клисурска.

Прокуратурата внесе обвинителния акт срещу тях в съда през ноември 2025 г. Малко след това бившият зам.-кмет на София беше пуснат под домашен арест. Барбутов беше задържан в края на юни миналата година при акция на КПК в Столичната община.

Сподели:

Коментари (0)

Йотова пристигна в Германия за откриването на 62-рата  Мюнхенска конференция по сигурността

Йотова пристигна в Германия за откриването на 62-рата Мюнхенска конференция по сигурността

Във форума се очаква да се включат близо 50 държавни глави и правителствени ръководители от цял свят. 

Веселин Вучков: Няма да бъда служебен вътрешен министър

Веселин Вучков: Няма да бъда служебен вътрешен министър

„Не ми е безразлично как изглеждат съдебна система, служби за сигурност, МВР - промени на тази плоскост не се правят от служебно правителство"

Пожар избухна в Окръжната следствена служба във Враца - заради забравен бързовар

Пожар избухна в Окръжната следствена служба във Враца - заради забравен бързовар

„Няма засегнат шкаф с документи, както първоначално е обявено от някои медии“