Държавния академичен театъри и завода за трактори МТЗ се включиха в
Демонстранти, събрали се пред един от затворите в града, скандираха също така и имената на хора, които те определят като политически затворници и настояха за тяхното освобождаване. Те изразиха и подкрепа за Павел Латушко, бивш министър на културата и ръководител на Държавния академичен театър, който бе уволнен днес, защото призовал за нови избори и за оттеглянето на Лукашенко. Според местни медии членове на театралната трупа също са подали оставка.
В редица предприятия в страната и в жизненоважни сектори на беларуската икономика има протести и стачки.
Стачки засегнаха и завода за трактори МТЗ, изнасящ продукция за всички страни от бившия СССР и превърнал се в гордост за Беларус, както и беларуската компания за изкуствени торове Беларускалий.
Най-големият нефтопреработвателен завод на Беларус Нафтан също изрази недоверие към Лукашенко, предаде ТАСС.
"Ние искаме оставката на Лукашенко от президентския пост във връзка със загуба на доверие", заяви Олга Бритикова, началник на отдела за реализация на нефтопродукцията на завода.
Още от Свят
Страните от Г-7 планират производстно на ракети с голям обсег в Украйна "по лиценз" от САЩ
Държавните лидери от Седмицата посочиха, че са се споразумели "да засилят производството на военна техника за противовъздушна отбрана, на системи и дронове прехващачи, както и ракети с голям обсег"
В Европа се опитват да изградят неофициален канал за връзка с Путин за Украйна
По-рано германският външен министър Йохан Вадефул заяви, че нов кръг преговори между Украйна и Русия може да се проведе още това лято
Георг Георгиев: Позицията на кабинета за руския патриарх Кирил ни дистанцира от ЕС
"За нас буди недоумения с какво е токова важен за нас руския патриарх, че ние сме готови евентуално да блокираме целия 21 санкционен пакет, само и само да не попадне в санкционния списък", пита той