Голямо пано с изображението на диктатора беше открито официално в централната метростанция "Таганская" в руската столица
Изображението на диктатора, унищожено по времето на Хрушчов и възстановено сега, беше открито официално в централната метростанция "Таганская" в Москва, съобщи БНТ
Поставянето на барелефа на Сталин в сърцето на руската столица е прецедент.
Кремъл от години полага усилия да реабилитира диктатора и насърчава ултрапатриотична версия на историята, която прикрива репресиите от съветската епоха. Различни бюстове и статуи на Сталин бяха издигнати в Русия през последните години, но предимно в частни сгради и в по-малки градове.
Панелът с изображение на родения в Грузия съветски диктатор, е реплика на произведението, наречено "Народна благодарност към лидера и командира", унищожено през 60-те години по време на управлението на Хрушчов.
Още от Смотаняци
Калина Андролова: Цялата власт е в кръга на първия слуга на Радев, ще изтъргува и златните зъби на баба си
"Румен Радев няма стратегия, и никога не е имал! ", смята анализаторката
Тръмп се хвали, че Мелони го помолила за снимка, тя: „Честно казано съм изумена“
Тя посочи,че коментарите му са напълно измислени и че Тръмп действа с много по-голямо уважение към враговете на Запада, отколкото към стари, установени съюзници
СБП си няма друга работа, слага паметна плоча на пропагандист на комунистическия режим
Иван Аржентински е известен не само с творчеството си, но и с активната си обществена дейност през годините на комунистическата власт