13 Юни, 2026

Станишев: Какъвто и кабинет да предложат, ще го нарекат четворната коалиция

Станишев: Какъвто и кабинет да предложат, ще го нарекат четворната коалиция
Сергей Станишев

Смущаващо е, че първият проект за кабинет на ИТН бе оттеглен без достатъчно основания или обяснения, заяви бившият премиер

„Не се съмнявам в искреността на „Има такъв народ” да направят промяна, въпросът е дали знаят как да подходят политически”. Това коментира в интервю за Нова ТВ бившият премиер и настоящ лидер на ПЕС Сергей Станишев.

„Това първо движение беше доста смущаващо. Първо – защото беше обявено, без да се разговаря с всички останали, което създава огромно напрежение. Второто, което ме смути, е рязкото оттегляне на този кабинет без достатъчно основания или обяснения. Това, че във Facebook пише едно или друго за някого, не е достатъчно основания за мен. Това дава много опасен сигнал за бъдещето”, каза Станишев.

„Каквото и правителство да се направи, предвид изпитанията, пред които е изправена България, през които ще трябва да минем, реформи се правят винаги, така че има и недоволни. Много лесно се огъват под натиска, а една управляваща партия трябва да носи на критики”, каза още Станишев.

С Николай Василев имали различни възгледи по редица икономически въпроси.

„Но това, което видях като проекта за кабинет, беше кабинет на професионалисти и експерти, който можеше да свърши работа“, коментира Станишев.

„От ИТН искат да бъдат нови и хубави и вечно обичани. Това няма как да стане, защото какъвто и кабинет да създадат, ще бъде наречен четворната коалиция", каза още Станишев.

Той коментира и поканата на ИТН за преговори към БСП и ДПС. По думите му, това е шанс за БСП да извоюва свои политики в този кабинет, ако го подкрепи.
Сподели:
Облаците се разкъсват от запад на изток, ще вали в Източна България и по планините

Облаците се разкъсват от запад на изток, ще вали в Източна България и по планините

Максималните температури - между 22° и 27°, за София - около 22°. Над планините ще има променлива облачност, по-значителна в следобедните часове, когато на отделни места ще превали дъжд.

Демерджиев се срещна с помощник-държавния секретар на САЩ Тод Уилкокс

Демерджиев се срещна с помощник-държавния секретар на САЩ Тод Уилкокс

В срещата участва и временно управляващият Посолството на САЩ в България Х. Мартин Макдауъл, който също изрази признателност за положителните резултати от партньорството.

Йотова: България и БНБ  да защитят монетата от 2 евро, посветена на българската азбука

Йотова: България и БНБ да защитят монетата от 2 евро, посветена на българската азбука

Президентът отново подчерта, че еврото не е цел, а инструмент за парични и икономически политики, голяма възможност за повече инвестиции в България

Коментари (0)