31 Март, 2026

Станишев: Президентът трябва да даде по-ясни знаци в подкрепа на БСП като опозиция

Станишев: Президентът трябва да даде по-ясни знаци в подкрепа на БСП като опозиция

Сергей Станишев

Притесняваме това, че в листите присъстват хора, които не са разпознаваеми в различните региони, казва още лидерът на ПЕС

"Подкрепата за Радев е от много по-широки кръгове, отколкото от тази на БСП. Би могло да се получи своеобразно преливане на авторитет, това изисква и по-ясни знаци от президента Радев в подкрепа на БСП като основна опозиция.“ Това коментира в ефира на БНР лидерът на ПЕС и бивш премиер Сергей Станишев. 

„Радев е гарант, че няма да има сделка със сегашните управляващи, защото той е непримирим със статуквото. Това са възможни позитиви в хода на парламентарните избори", посочи още той.

Според Станишев "БСП има всички шансове да спечели изборите, закономерно би било тя да е алтернативата“.

„Сега повече се търси вътрешен контрол в партията, отколкото краен резултат на изборите. Притеснява ме, че в тази кампания няма да е възможен традиционният начин на личен контакт, а като водачи на листи са поставени хора, които не са познати в съответните региони", коментира бившият партиен лидер.

Лидерът на ПЕС коментира и ситуацията около пандемията и предстоящата ваксинация на хората. По думите му забавянето на имунизацията у нас е по вина на правителството. Той обаче не пропусна и известна критика към ЕК и европейските лидери.

"Необходима е цялостна разяснителна кампания на ЕК за това какво е постигнато, какъв ще бъде графикът и кога хората могат да очакват те да се ваксинират. Правилният подходът е за общо договаряне от ЕК на ваксини за всички страни от ЕС. Г-жа Фон дер Лайен потвърди, че е за прозрачност. Да се знаят ангажиментите на компаниите и ако има проблеми, те трябва да бъдат обяснени на какво се дължат и да има натиск. ... Ваксините не трябва да са източник на печалбарство и тънки игри. Това е недопустимо", категоричен е лидерът на ПЕС.

Сподели:

Коментари (0)

Бургаската полиция задържа шофьор с рекордните 4,46 промила алкохол

Бургаската полиция задържа шофьор с рекордните 4,46 промила алкохол

След извършената на място проверка е установено, че мъжът шофира след употреба на алкохол с концентрация – 4,46 промила

Агенцията за безопасност на храните спря нелегален внос на сирене и кашкавал

Агенцията за безопасност на храните спря нелегален внос на сирене и кашкавал

На 30 март т.г. митничари спират за проверка микробус с българска регистрация, влизащ в страната от Турция. В него е намерено значително количество сирене, кашкавал и др.

Ученици с български корени получават подкрепа в изучаването на родния език в Одеска област

Ученици с български корени получават подкрепа в изучаването на родния език в Одеска област

Те ще получават учебници и учебни помагала, необходими за организиране на учебния процес, предвижда подписаният Протокол между МОН и Министерството на образованието и науката на Украйна