5 Юли, 2026

Станишев размести червената листа, стана 2-ри с преференции

Станишев размести червената листа, стана 2-ри с преференции
Сергей Станишев

Президентът на ПЕС има над 28 хиляди лични преференции при праг 22 500 гласа

Сергей Станишев за втори път размести червената евролиста. С преференции той минава на второ място след водачката Елена Йончева. Това сочат предварителните данни от протоколите на изборните комисии.

Президентът на ПЕС има над 28 хиляди лични преференции, при праг за БСП от 22 500 гласа. Това го изстрелва на второ място. Това е второто пренареждане на червената листа от Станишев, който не бе включен в първоначалния й вариант, а влезе в нея след гласуване на Националния съвет.

С най-много преференции е водачката на листата Елена Йончева с над 70 000 персонални гласа.

На трето и четвърто място остават Петър Витанов и Цветелина Пенкова, а пети ще е Иво Христов.

Много преференции е събрал и Велизар Енчев - над 19 хиляди, но те не са му достатъчни за пренареждане. Същата е ситуацията и при зам.-шефката на БСП Деница Златева, която е четвърта по личен вот, но остава на седмото място в листата.
Сподели:
Божидар Божанов: ГЕРБ нямат друга цел освен да пазят последователно статуквото

Божидар Божанов: ГЕРБ нямат друга цел освен да пазят последователно статуквото

Ако иска да не работи за “Прогресивна България”, ГЕРБ трябва да поеме ясна политическа отговорност за провала на възможността, която получиха в рамките на нашата формула за Кабинета Денков

Ненчев, първият издигнат кандидат за президент: Конфликтът с Радев  дойде по чувствителен въпрос

Ненчев, първият издигнат кандидат за президент: Конфликтът с Радев дойде по чувствителен въпрос

Той обясни, че издигането на кандидатурата има двойна цел – тя да бъде регистрирана за участие в президентските избори, но същевременно да остане отворена възможността за преговори с представители на демократичната общност за излъчване на единна кандидатура.

Теменужка Петкова: Бюджетът нарушава няколко закона, може да бъде обжалван пред Конституционния съд

Теменужка Петкова: Бюджетът нарушава няколко закона, може да бъде обжалван пред Конституционния съд

На въпрос дали смята, че Десислава Атанасова трябва да подаде оставка, Петкова коментира, че към момента има много по-важни теми

Коментари (0)