3 Февруари, 2026

Станислав Анастасов: Трябва да променим модела на правене на политики, а не да се лепят етикети

Станислав Анастасов: Трябва да променим модела на правене на политики, а не да се лепят етикети

Станислав Анастасов

Готови сме за диалог с всички партии с евроатлантическа ориентация, посочи още депутатът

Българските граждани очакват редовен кабинет. Същото очаква и българският бизнес, защото проблемите стават все повече и по-тежки. Това заяви в студиото на БНТ депутатът от ДПС Станислав Анастасов.

Той подчерта, че движението сега плаща цената като отстъпва от партийния си егоизъм. И изтъкна, че цената, която не може да плати, за да има правителство, е всяко отклонение от геополитическата им ориентация. 

Направихме много отстъпки и се надявам да стигне до момента на диалог. Готови сме да говорим по важните теми. (…) Готови сме да подкрепяме политики. Участваме във всякаква форма на диалог. Това нещо продължава – днес водихме диалог за Украйна. Можем да говорим с всички партии с евроатлантическа ориентация, аргументира позицията си Анастасов. 

Запитан дали е възможен кабинет без ДПС, депутатът от движението обясни:  

Моделът на правенето на политика трябва да се промени. Лепенето на етикети е лесно, това трябва да се промени. Партиите да не влизат в реваншизъм и контрареваншизъм. Затова не искаме да гледаме кой за какво е виновен, а как да се сглоби такъв модел на управление, който да бъде реформиран, за да променим живота на хората и бизнеса. Ние не бягаме от отговорост – ако тя дойде при нас, ние ще водим диалог колкото е възможно, за да направим правителство. 

Сподели:

Коментари (0)

Илияна Йотова ще обсъди с ПГ на ГЕРБ и ПП-ДБ  назначаването на служебен премиер

Илияна Йотова ще обсъди с ПГ на ГЕРБ и ПП-ДБ назначаването на служебен премиер

Съгласилите се да оглавят служебно правителство са Андрей Гюров, подуправител на БНБ, зам.-омбудсманът Мария Филипова, председателят на Сметната палата Димитър Главчев и зам.-председателите на Сметната палата Маргарита Николова и Силвия Къдрева

Борислав Гуцанов напира за лидер на БСП

Борислав Гуцанов напира за лидер на БСП

По думите му предстоящият Конгрес има ключова роля за избора на председател, който да изведе социалистите от кризата и да върне доверието към Столетницата

България успя да задържи дефицита до 6,8 млрд. лева, което е  3,1% от БВП

България успя да задържи дефицита до 6,8 млрд. лева, което е 3,1% от БВП

Общият размер на дълга през годината достига до над 61 млрд. лева, а фискалният резерв - над 17 млрд