26 Февруари, 2026

Собственик на рекламна агенция сменя Цветанов в парламента

Собственик на рекламна агенция сменя Цветанов в парламента

Станислав Стоянов

Станислав Иванов Стоянов става народен представител от ГЕРБ на мястото на Цветан Цветанов. Решението на Централната избирателна комисия (ЦИК) предстои да бъде обнародвано в Държавен вестник, съобщиха от Комисията.

На свое заседание от 30 март е взето това решение след получено писмо от парламента за предсрочно прекратените пълномощия на Цветанов като депутат от Четвърти изборен район - Великотърновски. 

38-годишният бизнесмен от Велико Търново е собственик и управител на рекламна агенция. Има висше компютърно и икономическо образование. Стоянов е член на УС на движение"Пазители на българщината" и на църковното настоятелство на храм "Св.св. Кирил и Методий".

Първоначално беше съобщено, че 27-годишният треньор по мотокрос Георги Недев трябва да заеме депутатското място на Цветанов. Той е следващият в листата на ГЕРБ от Велико Търново от последните избори. В момента Недев е най-младият общински съветник във Великотърновския общински съвет. Шеф е на младежкия ГЕРБ в града. Недев беше на 24 години, когато попадна в листата за народни представители и се превърна във феномена 11/11. Той обаче вече заяви, че има частен бизнес и няма да се възползва от възможността да влезе в парламента.

Отворих своя рекламна агенция и в момента усилията ми са насочени натам, подчерта младият активист на партията.

Станислав Стоянов става депутат, след като писмени откази пред ЦИК са депозирали четиримата, имащи преди него право да влязат в парламента, след оставката на Цветанов. Да влязат в парламента са отказали състезателят по мотокрос Георги Недев, областният управител проф. Любомира Попова, известният хирург д-р Николен Стойнов и председателят на общинския съвет в Лясковец и директор на СУ"Максим Райкович" Даниела Арабаджиева.


Сподели:

Коментари (0)

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

По думите на лидера на ИТН това е отвратителен случай, който интересува цялото общество. Всички искат да знаят какво точно се е случило и докато не разберат, няма да получат спокойствие

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Настояваме за пълно разследване на случилото се в Петрохан. Пеевски вижда, че инструментите и подизпълнителите му в изпълнителната власт гърмят един след друг, докато служебният кабинет си върши работата

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

Властите препоръчаха на хората да се укрият в мазета или в убежища на гражданската защита