8 Април, 2026

Стано: ЕС очаква Сърбия като страна-кандидат да спазва неговата външна политика

Стано: ЕС очаква Сърбия като страна-кандидат да спазва неговата външна политика

Петер Стано

ЕС се надява правителството да прави реформи

Европейският съюз очаква новото правителство на Сърбия искрено и сериозно да работи за изпълнение на всички необходими задачи, за да може да напредне в процеса на приближаване към ЕС, което включва спазване на външнополитическите решения и действия на ЕС - това заяви днес говорителят на Европейската служба за външна дейност Петер Стано.

На пресконференция в Брюксел той отговори на журналистически въпрос за очакванията на ЕС към новото правителство на Сърбия и отбеляза, че очакванията са както винаги от Сърбия, като страна кандидат за членство в ЕС. В този контекст посочи, че ЕС се надява това правителство да осъществи необходимите реформи.

„Винаги е важно да има работещо правителство, което може надеждно да изпълни всички необходими реформи и критерии в процеса на присъединяване, както и всички очаквания на ЕС и неговите държави-членки, когато става въпрос за поведението на страна кандидатка, стремяща се към членство в ЕС“, заяви Стано. /БГНЕС


Сподели:

Коментари (0)

Тръмп обмисля молба за удължаване на ултиматума към Иран, искат отстраняването му

Тръмп обмисля молба за удължаване на ултиматума към Иран, искат отстраняването му

Искането е отправено от пакистанския министър-председател Шехбаз Шариф чрез публикация в социалната мрежа X. В нея той подчертава, че усилията за разрешаване на кризата напредват „стабилно, уверено и мощно“, като призовава и Иран да отвори Ормузкия проток за същия период

Китайски ИИ насочва в реално време иранските ракети към американските бази в Близкия изток

Китайски ИИ насочва в реално време иранските ракети към американските бази в Близкия изток

Системата автоматично разпознава и маркира обекти, което позволява идентифицирането на военните обекти и техника на САЩ за минути, а не часове

Италия: Войната с Иран застрашава глобалното лидерство на САЩ! Не сме роби

Италия: Войната с Иран застрашава глобалното лидерство на САЩ! Не сме роби

В интервюто за „Corriere della Sera" Крозето отиде още по-далеч, предупреждавайки, че конфликтът може да придобие още по-заплашителни измерения. Той припомни ядрените бомбардировки на Япония от 1945 г.