20 Декември, 2025

В Курска област става напечено - евакуират повече от 76 000 след нахлуването на Украйна

В Курска област става напечено - евакуират повече от 76 000 след нахлуването на Украйна

Повече от 76 000 души са евакуирани от граничещите с Украйна райони в руската Курска област, съобщи днес местното министерство на извънредните ситуации, съобщава БТА, позовавайки се на Ройтерс и ТАСС.

Това се случва на фона на започналото тази седмица украинско нахлуване в региона.

Русия води интензивни сражения срещу хиляди украински войници на дълбочина до 20 километра навътре в Курска област и това е най-голямата украинска атака срещу руска суверенна територия от началото на войната през 2022 година, отбелязва Ройтерс.
Сподели:

Коментари (0)

Русия прекратява договора за приятелски отношения и сътрудничество с България

Русия прекратява договора за приятелски отношения и сътрудничество с България

Москва пристъпва и към прекратяване на редица други международни военни договори, подписани в периода 1992–2002 г.

Вдовицата на убития Чарли Кърк: Да направим Джей Ди Ванс  48-ият президент на САЩ.

Вдовицата на убития Чарли Кърк: Да направим Джей Ди Ванс 48-ият президент на САЩ.

По този начин Ерика Кърк даде ранен старт на надпреварата за Белия дом и предложи подкрепата на влиятелната младежка организация, основана от покойния ѝ съпруг

 The Wall Street Journal: Китай и Русия тръгнаха към съвместна агресия

The Wall Street Journal: Китай и Русия тръгнаха към съвместна агресия

„Си Дзинпин и Владимир Путин са дълбоки ревизионисти и искат да възстановят нещо, наподобяващо историческите китайска и руска империя. Те неведнъж са подчертавали, че тяхното партньорство „няма граници“, и са се срещали лично повече от 40 пъти“, напомня политолог